Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Nysa da pieniądze na siatkarzy

I liga: Nysa da pieniądze na siatkarzy

Miasto wspomoże nyskich siatkarzy kwotą 250 tysięcy złotych. Tylko dzięki temu prezes AZS-u PWSZ, Ryszard Knosala, mógł podpisać nowe umowy z zawodnikami i do zamknięcia kadry brakuje mu już tylko jednego siatkarza.

W poniedziałek wieczorem prezes AZS-u rozmawiał z nyskimi radnymi, którzy przybyli na spotkanie prawie w komplecie. – Po tych negocjacjach jestem umiarkowanie zadowolony. W zasadzie wszyscy poparli pomysł istnienia drużyny na I- ligowym poziomie w Nysie. Poza tym stwierdzili, że zespół powinien zająć miejsce w górnej części tabeli. Najważniejsza jest obietnica wsparcia klubu w postaci 250 tysięcy złotych – opowiada Knosala. Wcześniej miasto przekazywało na klub więcej, bo aż 400 tysięcy zł.

Te pieniądze pozwoliły mi wzmocnić zespół i podpisać kontrakty z markowymi siatkarzami – podkreśla prezes Knosala. Ci zawodnicy to: Michał Kozłowski, były rozgrywający Mostostalu Azotów Kędzierzyn Koźle, i Krzysztof Makaryk, środkowy, który w zeszłym sezonie grał w Jadarze Radom. – Są to, bądź co bądź, zawodnicy mający za sobą występy w Polskiej Lidze Siatkówki. Chcemy im jednak dać się rozwinąć, bo tam nie pograli za dużo – zaznacza Knosala. Na tym jednak nie koniec wzmocnień. Do drużyny dołączy młody przyjmujący Dawid Migdalski, a pozostanie w niej także Adam Kurian. Z tym zawodnikiem chciano się początkowo w Nysie rozstać, ale został w zespole na życzenie trenera Romana Palacza. – Adam w swojej karierze sporo przesiedział na ławce rezerwowych w Olsztynie czy Jastrzębiu. Dlatego kiedy do nas przyszedł, był „surowy”. Nasz szkoleniowiec twierdzi, że prawdziwe granie dopiero przed nim– argumentuje Knosala.Tym samym AZS PWSZ ma prawie zamkniętą kadrę na najbliższy sezon. Jest w niej już 11 gracz, brakuje tylko jednego atakującego. – Kandydatów jest trzech. Prowadzimy z nimi zaawansowane rozmowy, a decyzję, którego zatrudnić, podejmiemy w najbliższych dniach – kończy prezes akademików.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved