Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Chemik i Piast szukają zawodniczek

I liga: Chemik i Piast szukają zawodniczek

fot. archiwum

Włodarze I-ligowego Piasta Szczecin byli pewni, że szybko podpiszą kontrakty ze środkową Sylwią Wojcieską z Wisły Kraków i przyjmującą Magdaleną Łebkowską z AZS-u Warszawa. Siatkarki w międzyczasie dostały inne oferty... W Chemiku odejść z klubu na razie nie ma.

Dziewczyny cały czas deklarowały, że chcą u nas grać, a w tej chwili zaczynają przedłużać czas na podjęcie ostatecznej decyzji. Zwlekały już tyle czasu, że nieładnie z ich strony byłoby teraz odmówić. Przecież my w tym czasie moglibyśmy rozmawiać z innymi siatkarkami, które teraz pewnie podpisały już kontrakty z kimś innym – martwi się trener Marek Mierzwiński .

 

Magdalena Łebkowska i Sylwia Wojcieska (w rozmowach z Piastem utrzymują, że mają oferty z ekstraklasy) na podjęcie decyzji mają czas do końca tygodnia. Co będzie, jeśli odmówią? – Mamy kilka pomysłów i zaczynamy wstępne rozmowy z innymi zawodniczkami. Nie możemy stać z założonymi rękoma – mówi szkoleniowiec. 

Piast chciał pozyskać przyjmującą Karolinę Kosek z AZS-u Białystok. – To już nieaktualne. Karolina od początku zastrzegała, że jeżeli znajdzie klub bliżej rodzinnych stron, to przystanie na taką ofertę. Na 90 proc. dogada się z Wisłą Kraków – wyjaśnia szkoleniowiec.

 

Marek Mierzwiński prowadzi rozmowy z przyjmującymi Sandrą Cabańską i Mają Soją z Muszynianki Muszyna. Prezes Adam Kulbiej w składzie zespołu chętniej widziałby Soję: – Jest doświadczona, no i do tego szczecinianka, a poza tym jest wyższa.

 

Maja Soja (panieńskie nazwisko Motylewska ) ma za sobą występy w Chemiku Police i Piaście Szczecin. Przed kilkoma laty była liderką Piasta i przeniosła się do Muszynianki Muszyny. Tam grała rzadko. – To dla mnie wielka niewiadoma, bo przez długi czas siedziała na ławce. Ale z tego, co wiem, na treningach w Muszynie dawała sobie radę – mówi trener Piasta.

 

Nierozstrzygnięty jest transfer Katarzyny Ciesielskiej . Rozgrywającej Chemika skończył się kontrakt i chce związać się z Piastem. – Obserwowałem mecze Chemika i widzę, że Kasia jest odważną zawodniczką. Moglibyśmy liczyć na zmiany w jej wykonaniu, które wniosłyby coś do gry. Dziewczyna ma kartę na ręku i pojawia się pytanie, czy Chemik będzie żądał za nią jakiejś gratyfikacji za wyszkolenie. My wypożyczyliśmy im zawodniczki w ramach współpracy za darmo – mówi szef Piasta.

 

Ostatecznie losy Ciesielskiej ma rozstrzygnąć rozmowa prezesów obu klubów. Ta miała się odbyć we wtorek, ale przesunięto ją. Nowy termin zostanie wkrótce ustalony.

 

W Chemiku odejść z klubu na razie nie ma. Trener Mariusz Bujek zredukował listę sześciu zawodniczek, których widziałby w składzie do trzech i rozpoczął z nimi rozmowy. To rozgrywająca i dwie przyjmujące, ale nazwisk szkoleniowiec nie chciał zdradzić.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved