Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giovanni Caprara: Rosyjskie kluby źle przygotowują

Giovanni Caprara: Rosyjskie kluby źle przygotowują

Problem złego przygotowania reprezentantek w klubach rosyjskiej Superligi jest w dalszym ciągu bardzo akltualny, powiedział trener reprezentacji tego kraju, Giovanni Caprara.

Nie ma żadnego konfliktu na linii kluby-reprezentacja, ale problem słabego przygotowania zawodniczek jest w dalszym ciągu aktualny – powiedział Giovanni Caprara.Widać to było wyraźnie w czasie turnieju Montreux Volley Masters. Wszyscy uczestnicy byli osłabieni. Wiele reprezentantek kilku krajów ledwo co zakończyła rozgrywki ligowe. Proszę jednak zobaczyć jak grały rywalki, a jak my. Miały one lepszą bazę niż reprezentacja Rosji. U nas tego nie ma. Po raz kolejny.

Giovanni Caprara podkreślił, że jest pełen optymizmu. Jego zespół ostatnio bardzo dużo pracował. Jestem przekonany, że reprezentacja zagra w końcu tak jak tego oczekują kibice – powiedział. Dodał, że jego interesuje również przyszłość rosyjskiej siatkówki, a nie tylko dzień dziesiejszy. Włoch chce, żeby taka filozofia obowiązywała również w klubach.28 czerwca w Jekaterynburgu i Niżnym Tagile rozpocznie się Memoriał Borysa Jelcyna. W dzisiejszej formie będzie nam trudno go wygrać – powiedział Giovanni Caprara. – Chiny, a nawet Holandia są obecnie w lepszej formie. Naszym zadaniem jest poprawienie jakości gry. Po powrocie z Memoriału będziemy pracować intensywniej. A tak na marginesie to wtedy ma do nas dołączyć Lubow Sokołowa.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved