Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wzmocnienia podlaskich drugoligowców

Wzmocnienia podlaskich drugoligowców

Podlascy drugoligowcy w okresie transferowym radzą sobie przyzwoicie. I już na tym etapie mocno ze sobą rywalizują. Oba kluby bardzo starały się o Jacka Malczewskiego.

Nowy trener Pronaru Hajnówka Paweł Blomberg, w miarę możliwości, kompletuje drużynę, która jest w stanie powalczyć o awans. Bardzo poważnie wzmocniła się też nasza druga ekipa, zeszłoroczny beniaminek II ligi, Ślepsk Augustów.

Chociaż Ślepsk wzbogacił się byłymi siatkarzami z Pronaru, to jednak spadkowicz z I ligi, ma wciąż silniejszy zespół. W Hajnówce zdążyli już zastąpić dwójkę środkowych, która odeszła do Augustowa: Łukasza Babińczuka i Sławomira Gołębskiego. Pronar pozyskał parę młodych Łukaszów: Staniewskiego (z Inotelu Poznań) i Szczepanika (ostatnio Delic Pol Częstochowa). Stara się też o Kamila Wójcika z Bzury Ozorków.Bardzo by się nam przydał, ale Bzura na razie żąda za niego pełnej kwoty za wyszkolenie, czyli 30 tysięcy złotych. To praktycznie podwoiłoby nam koszty pozyskania zawodnika – mówi Paweł Blomberg.

Najbardziej znanym siatkarzem, który pojawi się w Hajnówce, jest wychowanek SUKSS-u Suwałki, Artur Żyliński. Utalentowany skrzydłowy, po świetnym początku w BBTS Bielsko-Biała, ostatnio obniżył loty. Jeśli w Hajnówce odbuduje formę, będzie poważnym wzmocnieniem. Blisko finalizacji rozmów z klubem jest też libero, Michał Knasiecki z Chemika Bydgoszcz. – Rozmawialiśmy z wieloma zawodnikami. Niektórzy mieli wygórowane żądania finansowe, inni nie chcieli grać w II lidze. Ale jeśli uda nam się pozyskać wspomnianego Wójcika z Ozorkowa oraz zatrzymać naszego Sebastiana Wójcika, będę bardzo zadowolony – mówi Blomberg.

Sebastian przebywa obecnie na testach w klubie austriackim i jeśli ma wrócić do Hajnówki, powinny pójść dla niego niepomyślnie…

Transferową karuzelę rozkręcili działacze Ślepska. Po wyciągnięciu dwóch środkowych z Hajnówki, wygrali z Pronarem ważny wyścig o byłego rozgrywającego hajnowskiej ekipy – Jacka Malczewskiego. Oba kluby oferowały mu zbliżone warunki finansowe. – W Augustowie poprowadzę siatkarską młodzież. Ważny był fakt, że będę tu pracował ze znajomymi: Adamem Aleksandrowiczem (nowym trenerem Ślepska – przyp. red.) oraz Łukaszem Babińczukiem i Sławkiem Gołębskim. Mam także korzystne warunki do skończenia studiów – mówi Malczewski, ostatnio występujący w GTPS Gorzów Wielkopolski. – Chcemy poprawić osiągnięcie zespołu z poprzedniego roku i zająć co najmniej 5. miejsce – dodaje Jacek.

Ślepsk starał się o atakującego, kolejnego siatkarza Pronaru, Piotra Kacperskiego, ale tym razem rywalizację o zawodnika wygrała Hajnówka. Dlatego, jeśli pojawi się jeszcze ktoś nowy w Augustowie, to prawdopodobnie na tę pozycję.

Zyski i straty

Pronar Parkiet Hajnówka
Przychodzą:
Artur Żyliński (23 lata, atakujący z BBTS Bielsko-Biała);
Łukasz Staniewski (23, środkowy z Inotelu Poznań);
Łukasz Szczepanik (22, środkowy Delic Pol Częstochowa)

W trakcie załatwiania:
Tomasz Knasiecki (28, libero z Delecty-Chemika Bydgoszcz),
Kamil Wójcik (22, środkowy z Bzury Ozorków).

Trener: 
Paweł Blomberg.

W klubie zostają:
Piotr Niemiec,
Daniel Saczko,
Konrad Woroniecki,
Kamil Skrzypkowski,
Piotr Kacperski,
Bartosz Zrajkowski.
Być może Sebastian Wójcik.

Odchodzą: 
Adam Aleksandrowicz,
Łukasz Babińczuk,
Sławomir Gołębski,
Andrzej Iwaniuk,
Maciej Alancewicz,
Kamil Łyczko,
być może S. Wójcik.

Ślepsk Augustów
Przychodzą:
Jacek Malczewski (26, rozgrywający z GTPS Gorzów Wlkp.),
Łukasz Babińczuk (28, środkowy z Pronaru Hajnówka),
Sławomir Gołębski (26, środkowy z Pronaru Hajnówka).

Trener: 
Adam Aleksandrowicz.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved