Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stanisław Pieczonka dostał propozycję z Francji

Stanisław Pieczonka dostał propozycję z Francji

Bydgoska Delecta ma groźnego konkurenta w wyścigu po Stanisława Pieczonkę. Po naszego siatkarza zgłosił się francuski klub z Tuluzy. Do czwartku wyjaśni, gdzie zagra ten zawodnik.

Tuluza to czwarty w poprzednim sezonie klub francuskiej ekstraklasy. – Rozmawiałem z działaczami z Francji i przedstawiłem im swoje warunki. Teraz czekam na odpowiedź – mówi Stanisław Pieczonka, który obecnie przebywa z rodzinnym Rzeszowie. – Jeśli je przyjmą, to wyjadę do Tuluzy. I wcale nie chodzi o finanse, bo tak naprawdę wielkiej podwyżki bym nie miał. Myślę jednak, że we Francji była dużo większa szansa na wypromowanie się – dodaje.

Zatrzymanie Pieczonki i Krzysztofa Janczaka to priorytet bydgoskiego klubu. Janczak podpisze kontrakt z Delektą. W przypadku Pieczonki rozmowy trwają dłużej. Pierwsze warunki postawione przez siatkarza były nie do zaakceptowania przez Delektę. Dalsze negocjacje można ocenić jako bardziej udane i jeśli Tuluza nie zgodzi się na warunki Pieczonki, to ten nadal występować będzie w Polskiej Lidze Siatkówki w barwach klubu z Bydgoszczy.Jest taka możliwość, bo rzeczywiście nasze stanowiska ostatnio się zbliżyły – kontynuuje Pieczonka. Przypomnijmy, że bydgoscy działacze znaleźli też nowego trenera. Został nim Słowak Rostislav Chudik. Od wczoraj przebywają w Bełchatowie na spotkaniu szefów klubów PLS i w Spale, gdzie Chudik trenuje drugą reprezentację Słowacji i podpiszą oficjalnie z nim umowę.

Możliwe, że nowy szkoleniowiec, który jest też menedżerem siatkarskim, sprowadzi nad Brdę kilku swoich rodaków. Na razie Delecta po odejściu środkowego Adama Nowika (do Jadaru Radom) szuka w Bułgarii jego następcy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved