Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pięć ofert w konkursie na trenera BKS Aluprof

Pięć ofert w konkursie na trenera BKS Aluprof

Turecki asystent trenera Niemczyka, szkoleniowiec reprezentacji Kamerunu czy Słowak, który wywalczył dublet w polskiej lidze? Konkurs na trenera siatkarek BKS Aluprof Bielsko trwa. Rozstrzygnięcie jest zaplanowane na początek lipca.

Na razie oferty zgłosiło pięciu szkoleniowców, wśród nich dwóch obcokrajowców. Atay Dogu to były współpracownik trenera Andrzeja Niemczyka, który zapewne polecił mu bielski konkurs. 45-letni Turek pracował w roli asystenta Niemczyka zarówno w klubie Eczacibasi Stambuł, jak i Volley Cats Berlin. Samodzielnie natomiast prowadził zespoły z Ankary i szwajcarskiego Koeniz.

Pracą w Bielsku zainteresowany jest także Niemiec Peter Nonnenbroich, który podczas ostatnich mistrzostw świata w Japonii prowadził reprezentację Kamerunu. 50-latek władający czterema językami (francuski, niemiecki, włoski i angielski) w swoim CV ma pracę z reprezentacjami Szwajcarii, Kamerunu i Kenii, trzykrotne mistrzostwo Szwajcarii, dwa tytuły mistrza Francji, złoty medal Bundesligi, 4. miejsce w Lidze Mistrzyń (1999, Schweriner Sportclub) oraz 2. miejsce w Pucharze Zdobywców Pucharów (1994, RC France/Villebon). Warto wspomnieć, że Nonnenbroich składał też niedawno swoją ofertę na stanowisko trenera reprezentacji polskich Złotek.Aplikację zamierza złożyć też dotychczasowy trener Wiktor Krebok. W klubie twierdzą, że szkoleniowiec już ją przygotował.

Pięć propozycji nieco rozczarowało klubowe kierownictwo. – Spodziewałem się większej liczby zgłoszeń. Może za mało było czasu? – zastanawia się prezes klubu Czesław Świstak, który nie wyklucza, że zgodnie z regulaminem wybrany zostanie ktoś spoza konkursowiczów. To by oznaczało duże szanse dla Igora Prielożnego, który w tym sezonie doprowadził do dubletu Winiary Kalisz, a wcześniej zdobył mistrzostwo z Jastrzębskim Węglem. Słowak do końca czerwca ma jeszcze ważny kontrakt w Kaliszu, po tej dacie wszystko jest możliwe.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved