Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nieoczekiwana zmiana w Centrostalu

Nieoczekiwana zmiana w Centrostalu

Joanna Frąckowiak nie będzie w przyszłym sezonie grała w bydgoskim Centrostalu. Młoda przyjmująca zwróciła się do włodarzy klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu.

22-letnia zawodniczka ma jeszcze ważny rok kontrakt z bydgoskim klubem. Frąckowiak w barwach Sparty Złotów zauważył trener Piotr Makowski i sprowadził do Bydgoszczy, gdzie Asia grała w zespołach młodzieżowych, zdobywając m.in. dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorek. Była także mocnym punktem I-ligowego zespołu Pałacu, a w ubiegłym sezonie została wypożyczona do AZS AWF Poznań. Ten klub, jak i Aluprof Bielsko-Biała chciały wypożyczyć siatkarkę na kolejny sezon, jednak działacze KS Pałac zakładali jedynie transfer definitywny. Rozmów dalszych nie było, a niedawno do klubu wpłynęło pismo od zawodniczki, że chce rozwiązać kontrakt. – Zgodnie z nim w ciągu 7 dni od wpłynięcia pisma do klubu Frąckowiak musi zapłacić karę umowną, której wysokość jest zapisana w jej kontrakcie – wyjaśnia Waldemar Sagan, wiceprezes klubu. – Widocznie otrzymała lepszą propozycję i skoro taka jest jej wola, my na siłę nie będziemy jej przekonywać do gry w naszym zespole.

Frąckowiak, która grała w AZS często w podstawowej szóstce została zauważona przez trenera kadry Marco Bonittę i powołana na turniej w Montrreux. Od wczoraj przebywa na zgrupowaniu reprezentacji w Szczyrku. Decyzja zawodniczki, która pochodzi z Szamotuł i chciała grać dalej w Poznaniu, gdzie podjęła studia, może być związana z tym, że AZS nie pozyskał Beaty Strządały z Farmutilu Piła. Siatkarka miała już uzgodnione warunki, ale w dniu podpisania kontraktu poinformowała klub, że wybiera ofertę Aluprof. W tej sytuacji poznańscy działacze postanowili widocznie „walczyć” o Frąckowiak i zapewne klub wyłoży pieniądze na karę, jaką musi zapłacić zawodniczka Centrostalowi.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved