Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Martin Stoew: Nasze talenty będą rządziły w siatkówce

Martin Stoew: Nasze talenty będą rządziły w siatkówce

fot. archiwum

Wielkie talenty, jak Wlazły, Winiarski, Kazijski, Jordanow, Gajdarski, będą rządziły przez najbliższe lata. Oby tylko zdrowie im dopisało, bo o resztę jestem spokojny - mówi trener reprezentacji Bułgarii, Martin Stoew.

W kim upatruje pan faworyta finału?

 

Martin Stoew : – Jak zwykle Brazylia będzie faworytem, nic w tej kwestii się nie zmienia. To niezwykle silna ekipa. Nie wiem, czy to nie najlepszy zespół w historii siatkówki. Będzie bardzo ciężko ją pokonać. Pozostałych kilka ekip prezentuje wyrównany poziom, a mam na myśli Polskę, mój zespół i… nie wiem kto dołączy do grupy finałowej, bo walka cały czas trwa, ale Kuba i USA wydają się silne, natomiast z Europy to oczywiście – Francja, Rosja i Włochy. Serbia bez swoich gwiazd jest słabsza, ale może wzmocni się na mistrzostwa Europy, myśląc perspektywicznie o kwalifikacjach olimpijskich do Pekinu . 

Nie macie kompleksu Polski po porażce w półfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata i dwóch teraz porażkach w Warnie?

 

Martin Stoew : – Nie, to są wyrównane mecze, trafiamy na lepiej dysponowanych Polaków, ale jak my będziemy w najwyższej formie i w najsilniejszym składzie, wszystko będzie możliwe. Nasz rozgrywający, Andriej Żekow, nie gra po kontuzji tak dobrze jak nas do tego przyzwyczaił, dlatego korzystam jeszcze z Ivana Zarewa. Żekow w ciągu ostatnich dwóch tygodni odbył dwa treningi. Ostatnie dni poświęcimy na poprawienie tego co u nas szwankuje i jestem dobrej myśli. Skupimy się między innymi na poprawieniu przyjęcia, wtedy i atak będzie skuteczniejszy w naszym wykonaniu .

 

Jak pan ocenia młodych graczy w drużynie polskiej i bułgarskiej?

 

Martin Stoew : – Obie reprezentacje mają w swoich szeregach wielkie talenty – to Wlazły, Winiarski, Kazijski, Jordanow, Gajdarski. Te nazwiska będą rządziły w siatkówce przez najbliższe lata, oby tylko zdrowie dopisało tym siatkarzom, o resztę jestem spokojny .

 

* więcej w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved