Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Żygadło: Potrafimy wygrywać z każdym

Łukasz Żygadło: Potrafimy wygrywać z każdym

fot. archiwum

- Może wreszcie Bułgarzy zakodują sobie, że niezależnie jakim składem z nimi gramy, odnosimy zwycięstwo - powiedział po wczorajszym spotkaniu drugi rozgrywający biało-czerwonych Łukasz Żygadło.

Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, żebyście wygrali dziesięć spotkań z rzędu w Lidze Światowej. Czy zwracacie uwagę na takie statystyki?

 

Łukasz Żygadło : – Dla nas najważniejszy jest fakt, że potrafimy wygrywać z każdym. W przeszłości często przegrywaliśmy mecze nawet z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. W tej edycji Ligi Światowej pokazujemy, że można zwyciężyć sety, które są już praktycznie przegrane. Mecze z Bułgarią należały do szczególnie trudnych, ponieważ rozgrywane były na tak gorącym terenie. 

Bułgarzy mieli chyba przed dwumeczem wewnętrzne przekonanie, że są lepszym zespołem, a triumf Polski w półfinale mistrzostw świata był przypadkowy. Czy patrząc na naszych przeciwników po dwóch porażkach można powiedzieć, że wreszcie zmienili nastawienie?

 

Łukasz Żygadło : – Ciężko mi wnioskować, ale dziwię się, że w ogóle tak myśleli. Wygrywaliśmy z nimi w kwalifikacjach, jak i w samych mistrzostwach świata. Zwyciężyliśmy oba spotkania tego weekendu, co daje już cztery zwycięstwa w najważniejszych potyczkach ostatniego czasu. Może wreszcie zakodują sobie, że niezależnie jakim składem gramy, i tak odnosimy zwycięstwo.

 

* więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved