Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Pakosz nowym Prezesem AZS-u Częstochowa SSA

Konrad Pakosz nowym Prezesem AZS-u Częstochowa SSA

Konrad Pakosz został nowym Prezesem Zarządu AZS-u Częstochowa, zastępując na stanowisku Andrzeja Szewińskiego. Dotychczas Pakosz pełnił funkcję Wiceprezesa klubu. Zastępcą Prezesa został Roman Lisowski.

Taka decyzję zapadła na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” SSA.

Odejścia Szewińskiego nikt nie chciał komentować. Przewodniczący rady Karol Pilchowiec był nieuchwytny, a nowy prezes stwierdził, że o zmianach dowiedział się z protokołu posiedzenia rady. Z kolei sam Andrzej Szewiński przebywa obecnie na wakacjach w Turcji i nie odbiera telefonu.Kierownictwo spółki planuje też kolejne zmiany. Propozycję współpracy otrzymał były trener reprezentacji Polski i znany menedżer Ryszard Bosek. Ma być dyrektorem do spraw sportowych. Mieszkający w Częstochowie Bosek, który jeszcze trzy miesiące temu był trenerem Jastrzębskiego Węgla, przyznaje, że AZS podjął z nim rozmowy na ten temat: – Jestem na miejscu i myślę, że byłbym w stanie wnieść coś nowego do klubu. Jednak wcale nie musimy się spieszyć z decyzją. AZS ma już zbudowany skład i jakiekolwiek zmiany nie mają sensu. Zrywanie kontraktów, płacenie odszkodowań zawodnikom – to wszystko musiałoby sporo klub kosztować. A poza tym na rynku nie ma wolnych zawodników, których można by pozyskać. Lepiej dokończyć to, co się zaczęło.

Boskowi proponowano również prowadzenie drużyny, ale odmówił. – Mamy wielu młodych, zdolnych ludzi, często byłych zawodników, którzy powinni się tym zajmować – wyjaśnił swoją decyzję.

Zadaniem Boska jako dyrektora byłoby m.in. pozyskanie przyjmującego dobrej klasy. Obecnie w kadrze Wkręt-Metu Domeksu jest takich dwóch – Gierczyński i Marcin Wika (trzeci to młody Krzysztof Wierzbowski), ale nawet sami zawodnicy przyznają, że będą potrzebowali wsparcia.

Wysłaliśmy maile do trzech zagranicznych menedżerów, w Polsce też szukamy, ale na razie bez efektów – mówi prezes Pakosz. – Oglądaliśmy z trenerem Panasem mecze Ligi Światowej i wynotowaliśmy sobie nazwiska 11 zawodników. Dziewięciu z nich miało już podpisane kontrakty, a dwaj pozostali mieli oczekiwania na poziomie 150 tys. euro. Poza tym wcale nie przejawiali ochoty na grę w polskiej lidze. Mamy jeszcze trochę czasu, będziemy penetrowali rynek.

źródło: azsczestochowa.pl, gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved