Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kazakow może zagrać w Katowicach na przyjęciu

Kazakow może zagrać w Katowicach na przyjęciu

fot. archiwum

Aleksiej Kazakow znany jest jako świetny środkowy. W klubie Nieftianik Baszkortostana Ufa miał już okazję zagrać na pozycji przyjmującego. Tę rolę pełnił też w reprezentacji.

Na propozycję trenera Władimira Alekno zareagowałem spokojnie – powiedział Aleksiej Kazakow . – Po superlidze miałem sporą praktykę jako przyjmujący. W klubie i reprezentacji było to związane z kontuzjami zawodników. Gdy Paweł Abramow złamał palec Alekno zapytał czy pomogę. Zgodziłem. Skoro jest taka potrzeba, to nie ma innego wyjścia.

 

Powrót do zdrowia Pawła Abramowa zajmie co najmniej dwa tygodnie. Czy Kazakow jest gotów zagrać na tej pozycji w finałowym turnieju w Katowicach? 

Dlaczego nie – odpowiedział. – Jednak trochę mnie dziwi fakt braku przyjmujących w kadrze. Jeżeli sportowcy odmawiają gry w reprezentacji, to jest jakaś nienormalna sytuacja. Gra w barwach klubowych jest zupełnie inna. Tam płacą ogromne pieniądze. Jednak reprezentacja, to jest zupełnie co innego. To są inne emocje. Bez nich nie mogę wyobrazić swojej kariery.

 

Aleksiej Kazakow dodał, że gra na pozycji przyjmującego wyszła mu w klubie całkiem dobrze. Tak mówią obserwatorzy. Jak pójdzie w reprezentacji, czas pokaże. W Lidze Światowej są zupełnie inni przeciwnicy.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved