Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Gacek czy Igła?

Gacek czy Igła?

To się nazywa ból głowy. Trener Raul Lozano na najważniejsze imprezy może zabrać tylko jednego libero. Tymczasem znakomicie grają i Piotr Gacek i Krzysztof Ignaczak...

Ten ból jest bardzo zdrowy – śmieje się Ignaczak, choć doskonale wie, że albo on, albo „Gato” nie zagra w finałach Ligi Światowej i mistrzostw Europy. – To sportowa rywalizacja, zresztą trwająca nie tylko na naszej pozycji, z pożytkiem dla reprezentacji. A że na naszej pozycji wygrać może jeden? Cóż, libero jest sam jak palec, trochę jak piłkarski bramkarz – tłumaczy „Igła”.

Jacek Nawrocki, drugi trener Skry: – Mnie, ale chciałbym zaznaczyć, że to opinia prywatna, nieco lepszy wydaje się Krzysztof Ignaczak. W obronie Piotr Gacek co najmniej mu dorównuje, ale w przyjęciu „Igła” jest minimalnie pewniejszy. Należy podkreślić, że obaj to są zawodnicy ze światowej elity i rozróżnienie ich walorów jest szalenie trudne. Może powiem zatem tak: Krzysiek wygrałby u mnie 51:49.Jan Such, szkoleniowiec Resovii: – Nie będę tu całkiem obiektywny, w końcu to moja Resovia zaangażowała parę dni temu Krzysztofa Ignaczaka. Ale próbując zachować obiektywny sąd… też postawiłbym na „Igłę”. Przemawia za nim doświadczenie większe niż to, które Piotr Gacek wyniósł z samych Mistrzostwach Świata. Ignaczak jest piekielnie ambitny. Muszę jednak przyznać, że i umiejętności Gacka poszły ostatnio bardzo w górę.

Grzegorz Wagner, trener BBTS Bielsko-Biała: – Stawiam na Piotrka Gacka. Dlaczego? To jest taki trochę dziwny zawodnik, który w reprezentacji gra o klasę lepiej niż w lidze. Bo gdyby za kryterium powołania przyjmować występy w PLS, to „Igła” by z Piotrem wygrał. Ale w kadrze górą jest Gacek. Moim zdaniem Piotrek lepiej współpracuje w drużynie Lozano z blokiem i przyjmującymi. I pewnie to okaże się decydujące.

* więcej w dzienniku Super Express

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved