Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dorota Świeniewicz wybrała Majorkę

Dorota Świeniewicz wybrała Majorkę

W ubiegłym sezonie polscy kibice śledzili występy Małgorzaty Glinki, Agaty Mróz i Mileny Rosner w lidze hiszpańskiej. Jak donosi Super Express na Majorkę przenosi się Dorota Świeniewicz.

Gdy Agata Mróz zawiesiła karierę, a Milena Rosner stwierdziła, że być może wróci do Polski, wydawało się, że w Hiszpanii pozostanie samotna Małgorzata Glinka. Tymczasem na Majorkę przenosi się najlepsza siatkarka Europy 2005 roku, Dorota ŚwieniewiczPodpisałam roczny kontrakt z Icaro Alaro Palma de Mallorca z opcją przedłużenia na kolejny sezon – ujawnia siatkarka.

Drużyna z Majorki wzmocniła się także Kingą Maculewicz, która ostatni sezon spędziła we włoskim Pesaro. Jaki kontrakt zaoferowali Hiszpanie Świeniewicz? – Jest tyle, ile oczekiwałam, jestem zadowolona – uśmiecha się Świeniewicz.Znamy się z Dorotą od dawna, jeszcze z czasów, kiedy byłem zawodnikiem (w latach 90. zdobył m.in. dwa razy mistrzostwo świata – przyp. red.). Od miesiąca reprezentuję ją jako menedżer. Miałem dla niej również dwie oferty z ligi włoskiej, ale zdecydowała się na wyjazd do Hiszpanii. Kontrakt obowiązuje przez rok z możliwością przedłużenia – mówi menedżer Polki, Włoch Pasquale Gravina.

Icaro Alaro to beniaminek hiszpańskiej Superligi. Do niedawna jego rozgrywającą była słynna Maurizia Cacciatori, która kilka tygodni temu objęła funkcję dyrektora sportowego. Do klubu udało się już ściągnąć kilka wartościowych siatkarek z ligi włoskiej, m. in. Brazylijkę Gisele Florentino i Portorykankę Aury Cruz. Jednak transfer Doroty jest największym hitem. – Świeniewicz to zawodniczka kompletna, z dużym doświadczeniem. Potrafi sobie poradzić w momentach, kiedy na zespole ciąży duża presja, a to będzie miało ogromne znaczenie dla naszej ekipy – mówi Ernesto Rodriguez, trener Icaro.

źródło: sports.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved