Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Nie jestem w najwyższej formie

Dorota Świeniewicz: Nie jestem w najwyższej formie

W tym roku czeka nas bardzo trudne wyzwanie, jednak podjęłyśmy je i postaramy się nie zawieść nikogo - o swoim powrocie do kadry i celach na ten sezon reprezentacyjny mówi dwukrotna mistrzyni Europy, Dorota Świeniewicz.

Po raz pierwszy po długiej przerwie pojawiła się Pani na parkiecie podczas meczu z Turcją w Montreux…

Dorota Świeniewicz: – Tak, to było to dla mnie bardzo wzruszające, bo ostatni raz wystąpiłam w barwach reprezentacji podczas Pucharu Wielkich Mistrzyń w 2005 roku. Na pewno nie jestem jeszcze w najwyższej formie, ale cieszę się, że mogłam pomóc koleżankom na tyle, na ile byłam w stanie.Mecz z Turcją był jedynym spotkaniem, które zakończyło się wygraną ekipy polskiej. Generalnie w Montreux Polki nie wypadły najlepiej…

Dorota Świeniewicz: – Podczas turnieju w Montreux zdaliśmy sobie sprawę, na jakim etapie przygotowań jesteśmy i jak dużo ciężkiej pracy jest jeszcze przed nami. Zawodniczki które tam pojechały, to w większości młode dziewczyny, niektóre z nich podczas tego turnieju debiutowały w reprezentacji seniorek. Nie miałyśmy czasu na to, żeby się przygotować. Na początku zgrupowania było nas tylko pięć, a potem w miarę jak się kończyły rozgrywki ligowe dołączały do nas kolejne dziewczyny. Nie było czasu, żeby wspólnie popracować. Przed samym turniejem miałyśmy chyba cztery lub pięć wspólnych treningów i w związku z tym w Montreux zagrałyśmy to, co mogłyśmy zagrać. Myślę, że jeżeli ten zespół naprawdę solidnie przepracuje okres przygotowawczy, to jest przed nim naprawdę duża przyszłość.

* więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved