Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tworzy się nowy skład PLKS Pszczyna

Tworzy się nowy skład PLKS Pszczyna

fot. archiwum

Przygotowania siatkarek PLKS do debiutanckiego występu w pierwszej lidze rozpoczną się pod koniec lipca, ale już teraz trener Wojciech Bućko i działacze klubu poszukują zawodniczek, które wzmocniłyby drużynę.

Na celowniku są m.in. młodzieżowe reprezentantki kraju z Natalią Staniuchą i Magdaleną Soter na czele. Obie znamy z występów młodzieżowej reprezentacji Polski, która dość często gościła w goczałkowickiej hali. Przez ostatni sezon występowały w SMS Sosnowiec. Siatkarki mają po 19 lat i są w gronie zawodniczek, w których upatruje się przyszłych liderek pierwszej reprezentacji. W pierwszej lidze mają otrzymać siatkarskie szlify.

 

O tym, czy wystąpią w Pszczynie zadecydują względy finansowe. Same zawodniczki bardzo chętnie widziałyby się w PLKS. Zresztą Natalia (rozgrywająca) oraz Magdalena (środkowa) trenują już w Pszczynie, ale o ich klubowej przynależności oficjalnie dowiemy się pod koniec czerwca. Wojciech Bućko mówi, że szanse na ich grę w jego zespole są spore, ale najpierw muszą udowodnić na treningach swoją wartość. 

W kręgu zainteresowań trenera znalazły się również trzy zawodniczki juniorskiego BKS Aluprof Bielsko-Biała – Magdalena Jabłońska (skrzydłowa), Angelika Mojżyszek (libero) oraz Ewelina Menducka (libero). O ile przyszłość ostatnich dwóch wciąż nie jest znana, to sprawa z pierwszą zawodniczką dość szybko się wyjaśniła.

 

Wspólnie z trenerem Bućko uzgodniliśmy, że na razie I liga to jeszcze dla mnie za wysokie progi. Pozdrawiam kibiców PLKS-u i dziewczyny z zespołu. Życzę im jak najlepszej lokaty w nadchodzącym sezonie – powiedziała Magdalena Jabłońska.

 

Wśród potencjalnych kandydatek do występowania w Pszczynie wymienia się także zawodniczki grające przeciwko PLKS w playoffach, w tym gronie Magdalenę Łebkowską (atakująca AZS AWF Warszawa), czy Jolantę Sokalską z Częstochowianki, której właśnie skończył się kontrakt.

 

A co po stronie ubytków? Anna Kaczmar trenuje ze swoim macierzystym zespołem z Bielska-Białej. Wciąż nie wiadomo, co z Aleksandrą Drwięgą , która rozważa zmianę klubu. Trwają negocjacje kontraktu. Do końca czerwca sprawa powinna być jasna. Duże zainteresowanie klubów wywołuje Julia Jurczyk , ale działacze PLKS robią wszystko, by zatrzymać swoją czołową zawodniczkę.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved