Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra Bełchatów zmienia nazwę

Skra Bełchatów zmienia nazwę

PGE Skra Bełchatów - taką nazwę będzie nosić w przyszłym sezonie zespół siatkarskich mistrzów Polski. Choć umowa z Polską Grupą Elektroenergetyczną nie jest jeszcze podpisana, wiadomo, że bełchatowski klub będzie miał poważne wsparcie finansowe od nowego sponsora.

Bełchatowscy działacze zgłosili zespół pod nową nazwą do rozgrywek Indesit Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie bełchatowska drużyna nosiła nazwę BOT Skra. Podobna zmiana czeka piłkarski zespół z Bełchatowa. BOT GKS w nowym sezonie prawdopodobnie będzie nosił nazwę PGE GKS.

Dzięki wsparciu PGE, bełchatowscy siatkarze będą dysponować blisko dziewięciomilionowym budżetem. W dzisiejszej siatkówce wysoki budżet jest koniecznością, gdy klub ma walczyć o najwyższe cele, ponieważ rosną wymagania finansowe najlepszych zawodników.W piątek bełchatowianie poznali swoich rywali z rozgrywkach Ligi Mistrzów. Losowanie w Wiedniu było bardzo szczęśliwe, bo PGE Skra zagra z greckim Panathinaikosem Ateny, serbską Vojvodiną Nowy Sad i czarnogórską Buducnostią Podgorica. Wiadomo już, że udział w tych elitarnych rozgrywkach bełchatowianie rozpoczną od meczu we własnej hali z Buducnostią (17 października). Następnie mistrzowie Polski zagrają w Atenach z Panathinaikosem (24 października). 12 grudnia PGE Skra podejmie Vojvodinę, a tydzień później pojedzie na rewanż do Nowego Sadu. 23 stycznia bełchatowianie u siebie zagrają z Panathinaikosem, a 30 stycznia w Podgoricy z Buducnostią.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved