Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarska Elita w Trzebieży

Siatkarska Elita w Trzebieży

Mistrzynie Polski Anna Białobrzeska i Dorota Wojtczak w siatkówce plażowej kobiet, triumfowały w turnieju POLICE CUP rozegranym w Trzebieży Szczecińskiej 22-24 czerwca. Zawody przyciągnęły najlepsze zawodniczki grające w siatkówkę plażową w Polsce.

Obok wspomnianego mistrzowskiego duetu, w turnieju można było oglądać brązowe medalistki Mistrzostw Polski Agnieszkę Kucyperę i Justynę Lademan, jak również mistrzynie Europy juniorek Katarzynę Urban i Joannę Wiatr. Do elity bez wątpienia można zaliczyć drugą parę finalistek POLICE CUP Agnieszkę Wołoszyn i Magdalenę Michoń – Szczytowicz.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła wyżej wspomniana para Białobrzeska/Wojtczak, pokonując w finale Wołoszyn/Michoń – Szczytowicz 2:0. Finał oprócz rywalizacji sportowej miał również akcent regionalny, gdyż w obu duetach grały zawodniczki pochodzące i rozpoczynające swoją karierę siatkarską na terenie Pomorza Zachodniego, Anna Białobrzeska w Policach a Agnieszka Wołoszyn w Szczecinie.Set pierwszy meczu finałowego przebiegał pod dyktando pary Białobrzeska/Wojtczak. Ich obrona ataków przeciwniczek i skuteczna gra blokiem pozwala od samego początku na wysokie prowadzenie 10:16, którego nie oddały do końca pierwszej partii, wygrywając ją 21:16. Druga odsłona przybrała już bardzie wyrównany przebieg, Wołoszyn/Michoń – Szczytowicz prowadziły wyrównaną grę zdobywając prowadzenie przy stanie 12:14, jednak ich rywalki popełniając mniej błędów własnych szybko wyrównały 14:14 i zdobyły przewagę. A przy wyniku 20:16 miały pierwszą piłkę meczową, ostatecznie finał skończył blok Anny Białobrzeskiej ataku Agnieszki Wołoszyn, ustalając jego wynik 21:19. A całego meczu 2:0.

Mecz o trzecie miejsce wygrała para Kucypera/Lademan (NORDEA TEAM) pokonując 2:0 Urban/Wiatr (TATAREK TEAM). Po zaciętym pierwszym secie wygranym na przewagi 24:23 w drugiej odsłonie spotkania, brązowe medalistki Mistrzostw Polski gładko wygrywają 21:17.

Piąte miejsce egzekwo zdobyły dwie pary Karolina Sowała/Joanna Pomykacz i Aleksandra Filip/Daria Paszek.

Turniej był rozgrywany „systemem brazylijskim” tzn. para, która przegrała jeden mecz miała możliwość dalszej gry rozgrywając większą ilość meczów. Co uatrakcyjniło sam turniej.

W zawodach brały udział również zawodniczki grające ostatni sezon w Chemiku Police. Katarzyna Ciesielska grająca w parze z Natalią Krawulską i Wiktoria Staszak – Staszków w parze z Sobolewską. Oba duety po dwóch porażkach zostały wyeliminowane z turnieju. Pierwsza para doznała przegranych w meczach z zespołami Urban/Wiatr i Paszek/Filip, druga w konfrontacji z Wołoszyn/Michoń – Szczytowicz i Paszek/Filip

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved