Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rastislav Chudik trenerem Delecty Bydgoszcz

Rastislav Chudik trenerem Delecty Bydgoszcz

We wtorek lub najpóźniej w środę Słowak Rastislav Chudik ma podpisać umowę z bydgoskim klubem. Już z nowym szkoleniowcem Delecta chce rozpocząć rozmowy z kolejnymi zawodnikami.

Jesteśmy praktycznie już dogadani. Można powiedzieć, że mamy już trenera – mówił wczoraj z ulgą Marek Kaźmierczak, dyrektor bydgoskiego klubu. Wtedy jednak działacze czekali na odpowiedź Słowaka. W niedzielę późnym wieczorem były trener Mostostalu Kędzierzyn-Koźle zadzwonił i wstępnie zaakceptował warunki klubu. Teraz pozostaje jeszcze tylko podpisanie umowy.

Trener Chudik obecnie wraz z kadrą B Słowacji, której jest szkoleniowcem przebywa na obozie w Spale. Właśnie tam ma dojść do jego spotkania z bydgoskimi przedstawicielami klubu. – Jedziemy do Bełchatowa na spotkanie klubów Polskiej Ligi Siatkówki. Będzie zatem okazja podjechać do Spały i załatwić definitywnie sprawę kontraktu z trenerem – dodaje Kaźmierczak.Zarówno on, jak i pozostali włodarze Delecty mają powody do zadowolenia. Po odejściu dotychczasowego szkoleniowca Wiesława Popika, były poważne problemy ze znalezieniem jego następcy. Jako pierwszy odmówił były opiekun siatkarek Centrostalu Piotr Makowski. Także negocjacje z innymi kandydatami kończyły się fiaskiem. Udało się dopiero z Rastisłavem Chudikiem.

Bardzo możliwe, że razem z nowym szkoleniowcem (jest też menedżerem siatkarskim) w naszym klubie pojawią się także gracze z Czech i Słowacji. Kiedy w 2004 r. obejmował stanowisko trenera Mostostalu w Kędzierzynie-Koźlu pojawili się też Stanislav Vartovnik (w minionym sezonie bez powodzenia grał w Delekcie), Karol Sramek i Tomasz Kmet.

Być może teraz sytuacja się powtórzy. Bydgoscy działacze potwierdzili, że interesują się przyjmującym Martinem Sopko, który w poprzednim sezonie bronił barw spadkowicza z PLS Gwardii Wrocław, a obecnie razem z drugą reprezentacją Słowacji i Chudikiem przebywa w Spale.

Podobno należy tam do najlepszych siatkarzy, ale z drugiej strony też nie wiadomo, jaki poziom prezentuje ta drużyna – kończy Kaźmierczak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved