Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > P. Konstantinow: Mecze grupowe to poligon doświadczalny

P. Konstantinow: Mecze grupowe to poligon doświadczalny

fot. archiwum

Po kilku tygodniach przerwy idol bułgarskich kibiców wraca do formy. Szykuje się na mistrzostwa Europy, gdzie pragnie rewanżu na reprezentacji Raula Lozano. – Mecze w Warnie takim rewanżem wcale nie były – przekonuje Kostantinow.

Barwny język będący mieszanką bułgarskiego, polskiego, rosyjskiego i angielskiego – Plamen Konstantinow opisuje sytuację swojej reprezentacji i rywalizację w tegorocznej Lidze Światowej, często mieszając słowa z wszystkich tych języków.

 

Jak się gra w bułgarskiej saunie? 

Plamen Konstantinow: Bardzo ciężko. Niestety, nasza hala jest reliktem przeszłości i nie nadaje się raczej na tak wielkie imprezy. Kiedy betonowy dach nagrzewa się do 90 stopni, to w środku robi się nieprawdopodobnie duszno i gorąco.

 

Miejscowa prasa zapowiadała dwa mecze w Warnie, jako rewanż za mistrzostwa świata. Wy też tak do tego podchodziliście?

 

Może i prasa tak wypisywała, ale ja inaczej traktowałem te dwa spotkania. Po pierwsze dlatego, że obie drużyny awansowały już do finału Ligi Światowej w Katowicach i nie muszą traktować ich serio. Po drugie tegoroczna „światówka” nie ma takiego ciężaru gatunkowego, jak poprzednie edycje. Rewanżem może być starcie w finale Ligi Światowej w Katowicach lub mecz w trakcie mistrzostw Europy, który może decydować o awansie jednej z drużyn do półfinału. Najlepiej jak spotkamy się po raz drugi w finale. Mecze grupowe są bardziej poligonem doświadczalnym dla naszych szkoleniowców.

 

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved