Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nagrody w paryskim turnieju SWATCH rozdane

Nagrody w paryskim turnieju SWATCH rozdane

Przy dopingu siedmiotysięcznej publiczności para Emanuel/Ricardo pokonała w Paryżu Pedro Cunha i Franco Neto w turnieju Henkel Grand Chelem. W turnieju kobiecym zwyciężyła para May-Treanor/Walsh.

Emanuel i Ricardo pokonali swoich rodaków w trzech setach 19:21, 21:17, 15:12. By zgarnąc główną nagrodę – 43.5 tysiąca dolarów, Brazylijska para potrzebowała 71 minut. Było to pierwsze w ciągu ostatnich lat zwycięstwo brazylijskiej pary w turnieju rozgrywanym w pobliżu wieży Eiffel’a. W poprzednich dwóch latach zajmowali oni kolejno dziewiąte i trzecie miejsce. Niedzielny tytuł zdobyty w Paryżu był również dwudziestym szóstym złotym medalem dla tej brazylijskiej pary.

Świetnie jest grać w pobliżu jednego z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie – powiedział 34- letni Emanuel, który zdobył swój 108 tytuł w siatkówce plażowej od roku 1994.

Franco i Cunha, którzy zajęli drugą pozycję za srebro zainkasowali 29.5 tysiąca dolarów. Gdyby tej parze udało się wygrać finał w Paryżu, 40- letni Franco byłby najstarszym zawodnikiem, który wygrałby tytuł w rozgrywkach SWATCH. Brazylijczyk chce pobić rekord Amerykanina Mike’a Dodda, który wygrał turniej w 1996 roku w wieku 39 lat.

Brąz powędrował do amerykańskiej pary Lambert/Metzger, która w dwóch setach 21:12, 21:17 pokonała Niemców Brinka i Dieckmanna. Amerykanie za trzecią pozycję otrzymali 23 tysiące dolarów a Niemcy ponad 18 tysięcy.

W turnieju kobiecym Amerykanki Misty May-Treanor i Kerri Walsh pokonały chińską parę Tian/Wang w dwóch setach 21:15, 21:12. Amerykańska para „odbiła” sobie zeszłoroczną edycję turnieju w Paryżu, kiedy to w finale przegrała po trzysetowym pojedynku z Brazylijkami Julianą Silva i Larissą Franca.

Lepiej przygotowałyśmy się do tych meczów – powiedziała po turnieju May-Treanor. – Kerri bardzo dobrze zagrała na siatce, co mi pomogło dobrze zagrać w obronie. W tym roku to my wygrałyśmy, podczas gdy w zeszłym roku to Jia i Jie wyeliminowały nas w Austrii. Nasza dobra gra wywarła na nie presję, z którą sobie nie poradziły. Amerykanki nie pierwszy raz spotkały się z chińską parą. W 2006 roku w Atenach pokonały parę Wang/Ji.

Dla Chinek był to czwarty finał w tym roku. W zeszły miesiącu wygrały one turniej SWATCH-FIVB Word Tour w Szanghaju. – W tym roku Chiny mają trzy mocne zespoły – uważa Walsh. – Jesteśmy bardzo podekscytowane zwycięstwem. Jest to nasza pierwsza międzynarodowa wygrana w tym sezonie. Jest nam niezmiernie miło, że na podium obok nas stanęły również Tyra i Rachel.

Tyra Turner i Rachel Wascholder w meczu o brąz pokonały w dwóch setach 21:17, 21:16 najwyżej rozstawiona parę Juliana/Larisa, która wygrała dwa ostanie turnieje z cyklu SWATCH w Portugalii i Polsce.

źródło: fivb.org, inf. własna