Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mamy pierwszych liderów plażówki

Mamy pierwszych liderów plażówki

Elżbieta Domańska i Emilia Dudek z Nysy oraz Przemysław Borecki i Marek Kuleszyński z Kędzierzyna-Koźla to pierwsi liderzy cyklu Grand Prix Opolszczyzny 2007.

W sobotnio-niedzielnej rywalizacji, która tradycyjnie już odbyła się w Suchym Borze, wystartowały 24 duety, w większości męskie. – Kobiety trochę nie dopisały, ale w ten weekend rozgrywanych było dużo innych zawodów, m.in. nad morzem czy w Starym Sączu, więc sporo par wybrało te turnieje – tłumaczył organizator cyklu Grand Prix Józef Gliński. – Myślę, że w kolejnych zmaganiach frekwencja będzie lepsza – dodaje. Mimo słabej frekwencji poziom prezentowany przez panie był bardzo wyrównany, a wszystkie damskie pojedynki kończyły się wynikami 2:1. Pierwszymi triumfatorkami, a co za tym idzie pierwszymi liderkami zostały Elżbieta Domańska i Emilia Dudek z Nysy, które wyprzedziły duety z Opola Julię Budny i Barbarę Szulc oraz Katarzynę Baniak i Małgorzatę Hajduk.

Z kolei wśród mężczyzn najlepsi okazali się Przemysław Borecki i Marek Kuleszyński z Kędzierzyna-Koźla, którzy w finale pokonali parę z Nysy Dawid Bułkowski/Dariusz Kowalski. Trzecią pozycję zajęła inna nyska para Bartosz Kisielewicz/Mariusz Cholewicki, a czwartą kędzierzynianie Dominik Broj i Damian Pilichowski.Już dziś w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się kolejny turniej siatkówki plażowej – mistrzostwa Polski juniorów i juniorek oraz półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kategoria młodzicy i młodziczki). Zawody odbędą się na czterech boiskach basenu obok hali Azoty przy ul. Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięzców poznamy w środę. – Wystąpi czołówka krajowa w tych kategoriach wiekowych, z kadrowiczami Polski na czele. Można się więc spodziewać naprawdę wysokiego poziomu – mówi Gliński. – W każdej grupie zagrają po cztery pary z Opolszczyzny – informuje.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved