Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Liga Europejska: Ciekawa końcówka fazy grupowej

Liga Europejska: Ciekawa końcówka fazy grupowej

Bardzo blisko awansu do Final Four Ligi Europejskiej są siatkarze Słowenii. Ciekawa sytuacja jest w grupie A, gdzie trzy zespoły mają taką samą ilość punktów. O awans w ostatniej kolejce korespondencyjnie walczyć też będą Turcja i Słowacja.

Siatkarze Hiszpanii powrócili na fotel lidera grupy A Ligi Europejskiej p dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Belgią. Dwa kolejne zespoły – Holandia i Niemcy, które w ostatnim weekendzie podzieliły się zwycięstwami, mają jednak taki sam dorobek punktowy. Przed ostatnią kolejką najwięcej szans na awans do turnieju finałowego daje się Niemcom, którzy zagrają z najsłabszymi w grupie Belgami. Hiszpania dwukrotnie będzie podejmować w Ontinvent Holandię.

Wyniki i tabela gr. A Ligi Europejskiej

Bardzo blisko awansu do Final Four są siatkarze Słowenii, którzy dwukrotnie pokonali Grecję. Wystarczy im wygrać jedno spotkanie lub w dwóch meczach z Portugalią trzy sety, by zająć pierwsze miejsce w grupie D. Jeśli jednak lepsi okażą się w ostatecznej konfrontacji Portugalczycy, którzy są gospodarzami turnieju finałowego, wówczas do finału awansuje drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

Portugalia przegrała swoje pierwsze spotkanie z Czechami, w drugim już wygrała 3:2. – To nasze pierwsze zwycięstwo po kilku fatalnych występach – powiedział po pierwszym meczu liczący 205 cm wzrostu kapitan Czechów, Michal Rak. – Jesteśmy teraz już na dobrej drodze i będziemy grali coraz lepiej – dodawał trener Zdenek Hanik.

Wyniki i tabela gr. B Ligi Europejskiej

Zarówno Słowacy, jak i Turcy (odpowiednio z Łotwą i Rumunią) wygrali oba swoje spotkania bez straty seta. O tym, która z tych drużyn zagra w Final Four zdecydują mecze w przyszły weekend. Turcja zagra na wyjeździe w Rydze z Łotyszami, Słowacja zagra w Rumunii. Oba zespoły mają po 18 punktów, o jeden set lepsza jest Słowacja.

Po dwóch porażkach ze Słowakami niezadowolenia nie ukrywał trener Łotwy, Raimonds Wilde. – Oczekuję lepszej gry i lepszych wyników od mojej drużyny. Słowacy udowodnili, że są silni, ale my nie pokazaiśmy nic, żadnego charakteru. Było kilka momentów, w których graliśmy dobrze, ale nie trwały one zbyt długo.

Słowacja - Łotwa  	3:0
(25:20, 25:21, 25:23)
Słowacja - Łotwa 	3:0
(25:21, 25:23, 25:14)
Turcja - Rumunia 	3:0
(25:21, 25:22, 25:16)
(25:19, 25:20, 25:19)