Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Wellna w Gedanii

Katarzyna Wellna w Gedanii

Jak ogłosił Zdzisław Stankiewicz, Energa Gedania pozyskała w przerwie ligowej drugą siatkarkę. W niedzielę prezes gdańskiego klubu podpisał dwuletni kontrakt z Katarzyną Wellną, występującą dotychczas w Swarzędzkich Meblach AZS AWF Poznań.

Wellna urodziła się 22 marca 1985 roku w Złotowie. Mierzy 184 centymetry. Jej zasięg w ataku to 302 , a w bloku 286 cm. Karierę rozpoczynała w Sparcie Złotów, w latach 2001-03 uczyła się w SMS Sosnowiec. Ma za sobą występy w reprezentacji Polski w kategoriach młodzieżowych i po jednym medalu z mistrzostw Europy i świata. Cztery ostatnie sezony spędziła w Poznaniu. W Swarzędzkich Meblach grała na pozycji atakującej. Rozwój jej kariery zahamowała kontuzja kolana, która wyłączyła ją z gry w rozgrywkach 2005/06. Jako podaje oficjalna strona Ligi Siatkówki Kobiet w minionym sezonie dla AZS w 23 meczach Kasia zdobyła 68 punktów atakiem, 12.33 blokiem i 21 zagrywką. Był to trzeci wynik w drużynie.

Kontrakt został podpisany na dwa lata. Potrzebowaliśmy zawodniczki na tę pozycję. Ta siatkarka poza ponad przeciętnym poziomem sportowym i dobrymi warunkami fizycznymi pasuje nam pod względem charakterologicznym. Dzięki temu doskonale wpisuje się w naszą koncepcję budowy drużyny – podkreśla prezes Stankiewicz. Dochodzi zatem po raz kolejny do wymiany na linii Gdańsk-Poznań. Przed rokiem pozyskaliśmy Ewę Ślusarz, a oddaliśmy do wielkopolskiego klubu Karolinę Wiśniewską i Justynę Ordak. W te wakacje do akademickich szeregów przeniosła się Aleksandra Kruk. – Czuję, że na tej wymianie robimy dobry interes – dodaje szef Gedanii.Grę w siatkówkę Wellna łączyła ze studiami w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na stronie internetowej akademickiego klubu można się dowiedzieć, że nowy nabytek Energi Gedania posiadł umiejętności gotowania i… grania na nerwach, interesuje się kynologią, filmem, fotografią i sportem, najbardziej lubi książkę „Cień Wiatru” i filmy z Dezelem Washingtonem, najbardziej ceni dobrych ludzi i Władysława Kozakiewicza za gest z moskiewskich igrzysk, jej ulubioną ulubionym miejscem jest dom, a potrawą śledź w śmietanie z ziemniakami. Chciałaby przejechać autostopem całą Europę oraz mieć dzieci i wilczarza irlandzkiego.

Wellna w Poznaniu grała na tej samej pozycji, co w Enerdze Gedanii Emilia Reimus. Do rywalizacji nie dojdzie, gdyż z tą drugą zawodniczką klub nie przedłużył kontraktu. Na dziś w Gdańsku jest sześć siatkarek. Z poprzedniego składu zostają: Ewa Ślusarz, Natalia Nuszel i Berenika Tomsia, a przed tygodniem kontrakt podpisała Kinga Kasprzak. Z drużyny juniorek przesunięta została libero Agata Durajczyk. Być może na tej pozycji będą aż dwie zawodniczki.

Niektóre zespoły tak grały już w poprzednim sezonie. Nie wykluczam, że i my zdecyduje się na takiego rozwiązanie. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Do treningów trener Milewski włączył Martę Benderską. Na początku lipca zdecydujemy, czy zostanie ona z nami na stałe – dodaje prezes gdańskiego klubu.

Przypomnijmy, że Benderska ma 23 lata. Jest wychowanką Gedanii. Ostatni sezon na zasadzie wypożyczenia spędziła w Piaście Szczecin, gdzie grała m.in. z Kasprzak.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved