Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Leśniewicz zostaje w Centrostalu

Dominika Leśniewicz zostaje w Centrostalu

- Do końca czerwca sfinalizujemy przedłużenie umowy z Dominiką, która nadal będzie zawodniczką naszego klubu - powiedział wiceprezes Pałacu Waldemar Sagan. Leśniewicz razem z czterema innymi siatkarkami Centrostalu rozpoczęła od poniedziałku zgrupowanie kadry.

Oprócz bydgoskiej libero powołanie do reprezentacji otrzymały dwie przyjmujące: Joanna Kuligowska i Joanna Frąckowiak i dwie środkowe: Monika Naczk i Dominika Kuczyńska.

Wiceprezes Sagan potwierdził, że Leśniewicz będzie w nowym sezonie występowała w Centrostalu. – Umówiliśmy się z Dominiką, że na razie zajmie się swoją sprawą związaną z powrotem do reprezentacji i na tym się skupi. Umówiliśmy się jednak, że do końca czerwca sprawę załatwimy. Kwestię libero w ekipie mamy rozwiązaną. Jest Dominika oraz Kasia Wysocka, która także grała na tej pozycji w naszej drużynie, kiedy Dominika przebywała na urlopie macierzyńskim – odpowiada Sagan.Przypomnijmy, że do tej pory Centrostal pozyskał dwie nowe zawodniczki: Kuczyńską z Gedanii i rozgrywającą Martę Plutę występującą w poprzednim sezonie w Pronarze/Zeto Białystok. Okres tzw. roztrenowania prowadzony pod okiem byłego już szkoleniowca Piotra Makowskiego zakończył się w piątek. – Zawodniczki, oczywiście oprócz piątki powołanej do kadry, przebywają na urlopach. Przygotowania do nowego sezonu zaczniemy prawdopodobnie od 1 sierpnia. Poprowadzi je już nowy trener Centrostalu Jacek Grabowski – Na razie przebywa u siebie we Wrocławiu, ale jesteśmy w stałym kontakcie w związku z ciągle prowadzonymi rozmowami transferowymi – tłumaczy Sagan.

Bydgoski klub szuka obecnie atakującej, która zapełni lukę po Ewie Kowalkowskiej. Kapitan i ostoja Centrostalu od wielu lat, wybrała się na roczny urlop.

To teraz nasze najważniejsze zadanie. Rozmawiamy z siatkarką z zagranicy. Trzeba bowiem przyznać, że polski rynek jest już mocno przebrany. Sądzę, że w ciągu nawet kilku dni sprawa powinna się rozstrzygnąć – mówi Sagan.

W Kaliszu trwa posiedzenie szefów klubów Ligi Siatkówki Kobiet, na którym zostaną ustalone szczegóły m.in. terminarza nowego sezonu – To też będzie wskazówka, jak zorganizować nasze przygotowania – kończy wiceprezes Pałacu reprezentujący klub na tym zebraniu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved