Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Prawdziwe testy przed nami

Ryszard Bosek: Prawdziwe testy przed nami

fot. archiwum

- Znakomita postawa w bloku naszej drużyny świadczy o tym, że dobrze rozpracowaliśmy Bułgarów. Nasza wyższość jest widoczna w dwóch elementach: mamy lepszego rozgrywającego i jesteśmy lepiej przygotowani pod względem taktycznym – mówi Ryszard Bosek.

Bułgarzy mieli problem z rozegraniem, a Paweł Zagumny zawsze taktycznie rozprowadza piłkę bardzo dobrze. A o tym, że pod względem taktyki jesteśmy znacznie lepsi świadczy fakt, że gdy źle graliśmy mocną zagrywką przeszliśmy na szybującą i w ten sposób odrzuciliśmy Bułgarów od siatki. Rywale cały czas serwowali mocno, ale popełniali błędy. Nie doszli do tego, by spróbować innych metod. Chcieli głową przebić mur. A nasz zespół grał bardzo rozsądnie.

 

W tym momencie najważniejsze jest, by przygotować cały zespół do finału Ligi Światowej i do Mistrzostw Europy, tak aby trenerzy mogli dać odpocząć kluczowym zawodnikom. Niech cała reprezentacja gra i wygrywa, a zmiennicy niech pokazują się szkoleniowcom, którzy muszą wiedzieć, po kim czego mogą się spodziewać. Jeżeli ma się wyrównaną "18" to nie jest kłopot. 

Trzeba wierzyć w to, że psychika jest silną stroną naszej drużyny, trzeba jednak pamiętać, że wciąż zdarza się nam tracić punkty seriami – zaznacza trener Ryszard Bosek .

 

Do tej pory mimo wszystko wygrywamy, ale przyjdzie taki mecz, w którym zejdziemy z boiska pokonani. Wtedy ważne będzie, by nie deprymować się porażką. W meczach z nami Bułgarzy taktycznie nie zagrali dobrze. Można by wskazać kilka zespołów, które stawiłyby nam obecnie większy opór, bo potrafiłyby zmienić trochę taktykę – twierdzi były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Polacy wygrali już dziesięć meczów z rzędu, ale zdaniem trenera Boska może dojść do sytuacji, w której nie będzie to miało znaczenia. – Jeśli nie zajmiemy wysokiego miejsca w finale Ligi Światowej ta wspaniała seria będzie nieistotna. Wszyscy cieszymy się ze zwycięstw, ale trzeba pamiętać, że prawdziwe testy wartości są jeszcze przed nami. Jesteśmy wicemistrzami świata i nawet nie chcę myśleć o tym, co by się działo, gdybyśmy na przykład na Mistrzostwach Europy zajęli 4. miejsce, jakie byłyby komentarze po takim wyniki. A to się może zdarzyć, taki jest sport. Niestety czasem bywa tak, że w najważniejszym meczu przydarza się słabszy dzień i nic na to nie da się poradzić – mówi mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku.

 

Mnie szczególnie cieszy fakt, że zespół potrafi radzić sobie w trudnych momentach. Do tej pory zawsze wychodzi z opresji i oby tak było do końca – wyraża nadzieję Ryszard Bosek.

źródło: Polsat Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved