Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kądzioła i Szałankiewicz wygrali turniej w Radomiu

Kądzioła i Szałankiewicz wygrali turniej w Radomiu

Okrzyknięci rewelacją turnieju Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zwyciężyli podczas eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozegranej na radomskim placu Jagiellońskim.

Na trzy dni centrum Radomia stało się areną zmagań najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce. Chociaż o ile piątkowe eliminacje, jak i sobotnie konfrontacje turnieju głównego nie wzbudziły zbyt wielkiego zainteresowania wśród widzów, o tyle decydujące niedzielne spotkania oglądał komplet publiczności.

Niestety, nie było okazji w najważniejszych konfrontacjach podziwiać radomskich par. W turnieju głównym dzięki dzikiej karcie zagrał tylko przedstawiciel organizatora zawodów Michał Plenkiwicz, który z Rafałem Koziarzem po dwóch przegranych meczach nie awansował do dalszej fazy rozgrywek. W eliminacjach odpadli także Kamil Gutkowski i Daniel Górski oraz Jakub Bucki i Sebastian Sobczak. Mimo tego, świetnie zaprezentował się drugi z duetów, który w jednym z meczów eliminacyjnych uległ czwartej parze turnieju – byłemu środkowemu polskiej reprezentacji Marcinowi Nowakowi oraz Rafałowi Matusiakowi – dopiero w trzech setach. Na szczególne słowa uznania radomianie zasługują za grę blokiem. W ten właśnie sposób kilkanaście razy kończyli akcję przeciwko najbardziej rozpoznawalnej parze radomskich zmagań.

Wspomniany duet Nowak-Matusiak w półfinale uległ mistrzom Polski Michałowi Krymarysowi i Dominikowi Witczakowi w dwóch setach. Bardziej zacięty przebieg miał drugi półfinał, w którym triumfatorzy turnieju zmierzyli się z Krzysztofem Ormanem i Grzegorzem Fijałkiem. Szczególnie rewelacyjna gra w obronie Kądzioły i Szałankiewicza wzbudzała żywiołowe reakcje widzów. Popis nieprzeciętnych umiejętności dali oni także w meczu finałowym. W konfrontacji z mistrzami Polski, którzy w obecnym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie, również nie brakowało znakomitych parad i ataków. Pierwszy set toczył się punkt za punkt i żadna z ekip nie potrafiła wypracować znacznej przewagi. W decydujących akcjach Witczak jednak posłał piłkę z ataku na aut, a Kądzioła zakończył seta efektownym blokiem. W drugiej odsłonie, głównie dzięki mocnemu serwisowi Witczaka, mistrzowie Polski zdołali odskoczyć na kilka oczek i rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. W emocjonującym tie-breaku Witczak i Krymarys mieli nawet piłki meczowe, ale niesieni dopingiem publiczności Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz ostatecznie wygrali trzeciego seta 17:15.

W spotkaniu o trzecie miejsce Orman i Fijałek pokonali Nowaka i Matusiaka 2:0.

źródło: gazeta.pl