Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Alojzy Świderek: Chcemy wygrać jeszcze bardziej

Alojzy Świderek: Chcemy wygrać jeszcze bardziej

fot. archiwum

- Przede wszsytkim z dużym respektem podeszliśmy do sobotniego spotkania w Warnie - powiedział II trener reprezentacji Polski Alojzy Świderek. Wicemistrzowie świata pokonali brązowych medalistów mistrzostw świata 3:1 w pierwszym z czterech meczów Ligi Światowej.

Zdawaliśmy sobie sprawę z siły ataku czy bloku gospodarzy. Jak się potem okazało byliśmy w tym ostatnim elemencie lepsi. Oni mieli cztery bloki punktowe, my dziesięć.

 

Zagrywka tylko w pierwszym secie była mocną stroną Bułgarów. Od początku drugiej partii praktycznie cały czas dominowali polscy siatkarze. – O tym, że najgroźniejsze elementy bułgarskiego zespołu zostały wyeliminowane zadecydowała m.in. nasza dobra gra – powiedział trener Świderek. – Szczególnie mądrze zespół realizował założenia taktyczne. Gdy była okazja na krótką, to Paweł Zagumny grał krótką, gdy zachodziła potrzeba szybkiego rzutu na skrzydło, to z powodzeniem realizował taką akcję. 

Oprócz znakomitej gry Pawła Zagumnego rzucały się w oczy świetne przyjęcie Piotra Gacka czy skuteczne ataki Mariusza Wlazłego . Może w tym meczu nie błyszczał tak jak w wielu innch Michał Winiarski .

 

W tegorocznej edycji Michal już tyle razy pokazywał znakomitą klasę, że raz mógł nie błyszczeć – powiedział Alojzy Świderek. – Kilka razy sam wyciągał zespół z trudnych sytuacji. Był cały czas z drużyną i grał.

 

Alojzy Świderek podkreślił, że sobotnie zwycięstwo rozbudziło tylko apetyty na wygraną w niedzielę. – Chcemy jeszcze bardziej wygrać niż przed przylotem do Warny – powiedział. – Wygrana jeszcze bardziej wzmocni przewagę psychiczną nad Bułgarią. Duże zespoły buduje się poprzez odnoszenie zwycięstw. Nasza drużyna ma już swój styl, prezentuje określone, wysokie umiejętności, a trzeba pamiętać, że nie gramy swoim najmocniejszym składem.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved