Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Pierwsze starcie niepokonanych

LŚ: Pierwsze starcie niepokonanych

fot. archiwum

Po ośmiu wygranych z rzędu, polscy siatkarze zagrają wreszcie z godnymi siebie rywalami. Bułgarzy to brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata, liderzy grupy D Ligi Światowej.

Bułgarzy podobnie jak Polacy nie przegrali jeszcze meczu w Lidze Światowej.

 

Drużyna Raula Lozano zasmakowała w zwycięstwach i udowadnia to w każdym spotkaniu. Wicemistrzowie świata wygrali po cztery mecze z Argentyną i Chinami, ale dopiero w tę sobotę i niedzielę w Warnie przyjdzie im grać z drużyną tej samej klasy. 

Lozano wystawi prawdopodobnie najsilniejszy skład z Pawłem Zagumnym , Mariuszem Wlazłym , Danielem Plińskim i Łukaszem Kadziewiczem , Michałem Winiarskim oraz Piotrem Gruszką lub Sebastianem Świderskim . Na pozycji libero wystąpi Piotr Gacek . Lozano ma jeszcze do dyspozycji Łukasza Żygadłę , Wojciecha Grzyba , Roberta Prygla oraz Bartosza Kurka i Michała Bąkiewicza . W Warnie zabraknie kontuzjowanego Grzegorza Szymańskiego . Krzysztofowi Ignaczakowi i Marcinowi Możdżonkowi Lozano dał odpocząć po długiej podróży do Chin i Argentyny.

 

Stawką ostatniego meczu Polaków z Bułgarami był finał mistrzostw świata. Polacy wygrali i zagrali w Japonii o złoto z Brazylią. Bułgarzy zajęli trzecie miejsce, rozstrzygając na swoją korzyść spotkanie z Serbią i Czarnogórą. Nic dziwnego, że w Warnie trudno kupić bilet na mecze z Polakami. Gospodarze wystąpią bez Mateja Kazijskiego , najlepszego siatkarza Europy w ubiegłym roku. Do drużyny wracają natomiast jej kapitan Plamen Konstantinow oraz Bojan Jordanow .

 

Bułgarzy, podobnie jak Polacy, mają zapewniony start w finałowym turnieju LŚ, który 11 – 15 lipca rozegrany zostanie w Katowicach. Za tydzień zespół Martina Stojewa zagra jeszcze z Polską ostatnie dwa mecze fazy eliminacyjnej w katowickim Spodku.

źródło: Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved