Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr.D: Pierwsza wygrana Chińczyków

LŚ gr.D: Pierwsza wygrana Chińczyków

Zaledwie trzech setów potrzebowała drużyna narodowa Chin aby pokonać podopiecznych trenera Jona Uriarte. To pierwsza wygrana mistrzów Azji w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi. Jednak od stanu 5:5 koncertowo zaczęli grać gospodarze. Mocne i skuteczne ataki Dawei Yu, Peng Guo czy kapitana reprezentacji Chin Quing Shena, a przy tym fatalna gra w odbiorze Argentyńczyków spowodowała iż przewaga podopiecznych Zhou Jianana rosła z akcji na akcję. Rozpędzona lokomotywa Azjatów była nie do zatrzymana. Pojedyncze ataki w wykonaniu Scholtisa czy Hernandeza nie czyniły krzywdy dobrze funkcjonującej obronie gospodarzy. Chińczycy do końca kontrolowali już przebieg gry na boisku i wygrali zasłużenie pierwszego seta 25:17.

Druga partia znów rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Bardzo dobra gra w obronie i przy siatce spowodowała iż Chińczycy już na samym początku odskoczyli rywalom. Roszady w składzie Argentyńczyków nie przyniosły rezultatu. Przewaga gospodarzy powiększała się. Goście popełniali masę błędów w odbiorze, a ich ataki zatrzymywały się na dobrze ustawionym bloku rywali. Chińczycy brutalnie wykorzystali bezradność podopiecznych Jona Uriarte i zdobywali punkt za punktem. Ich przewaga był znów tak duża że ze spokojem mogli kontrolować przebieg gry na boisku. Set kończy atakiem z środka Dawei Yu.

Reprymenda trenera Uriarte podziała mobilizująco na zespół gości. Argentyńczycy set trzeci rozpczęli już zdecydowanie lepiej. Walka na samym jego początku była bardzo wyrównana. Co prawda gospodarzom udało się wywalczyć trzy punktową przewagę jednak po chwili goście doprowadzili do remisu. Od tego momentu zespoły walczyły punkt za punkt. W końcówce znów lepsi okazali się gospodarze. Skuteczne i mocne ataki kapitana reprezentacji Chin Quing Shena dobiły bezradnych Argentyńczyków. Reprezentacja Chin po osiemdziesięciu minutach gry pokonła Argentynę 3:0 i tym samym odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej.

Argentyńczycy zagrali bardzo źle. Zupełnie nie radzili sobie w obronie, a do tego ich ataki bardzo często zatrzymywane były przez chiński blok. Zespół nie miał dziś swojego lidera. Zarówno Scholtis, Hernandez czy Concina nie potrafili wziąć ciężaru gry na siebie. Natomiast Chińczycy zagrali bardzo dobrze w każdym elemencie i zasłużenie ten mecz wygrali.

Chiny – Argentyna 3:0

(25:17; 25:17; 25:21)

Chiny: Guo, Cui, Yu, Shen, Jiang, Ren(l), Fang oraz Zhong, Li, Linag

Argentyna: Scholtis, Stepanenko, Bernasconi, Concina, Meana(l), Hernandez oraz Ocampo, Begolea, Orduna