Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr.A: Brazylia pewnym liderem, Finowie ponownie zwycięscy

LŚ gr.A: Brazylia pewnym liderem, Finowie ponownie zwycięscy

Reprezentacja Brazylii bardzo pewnie pokonała na wyjeździe zespół Kanady 3:0, natomiast Finowie pokonali Koreę Południową, oddając Azjatom tylko jednego seta w grze na przewagi.

Siatkarze Finlandii rozpoczęli bardzo pewnie pierwsze spotkanie w Korei. Z zespołu szczególnie wyróżniał się kapitan Tuomas Sammelvuo , który brylował w ataku i bloku. To dzięki niemu Finowie wygrali pierwszego seta do 16. Kontuzje, które trapią zespół koreański, spowodowały, że ich odbiór oraz kombinacje ataku były znacznie słabsze. W drugim secie zespół koreański ugrał niewiele więcej niż w pierwszej partii. Finowie dodatkowo koncentrowali zagrywki na kapitanie zespołu Korei, który zwykle był podporą drużyny. Trzecia partia była bardzo zacięta i poazała, że Koreańczycy mogą zagrać na dobrym poziomie w ten weekend. Pokazali to szczególnie w końcówce, kiedy to wygrali 26:24. Ta wygrana nie wpłynęła jednak na obraz całego meczu, a szczególnie czwartego seta. Finowie niemal rozbili Koreańczyków 25:14 i zanotowali kolejne zwycięstwo na koncie.

Po spotkaniu trener zespółu Finlandii – Mauro Berutto chwalił swój zespół za pewność siebie i dobrą grę w każdym elemencie.

Korea – Finlandia 1:3

16:25, 19:25, 26:24, 14:25

Składy:

Korea : Kim, Kwon, Moon, Yeo (L), Ha, Lee, Ha

Finlandia : Kangasniemi (L), Esko, Sammelvuo, Kunnari, Oivanen, Shumov, Oivanen

Mecz pomiędzy Kanadą a Brazylią rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gości, jednak dosyć szybko ta przewaga rosła. Na II przerwę techniczną Brazylijczycy schodzili prowadząc 16:12. Widać było, że są bardziej zrelaksowani i grają bez żadnych nerwów. Nie mieli żadnych problemów z wygraną do 18.

Drugą partię świetnie rozpoczęli Kanadyjczycy, od prowadzenia 8:6. Szczególny udział w zdobywaniu punktów miał środkowy Steve Brinkman , który brylował w bloku. Brazylijczycy byli wyraźnie wybici z rytmu i pozwolili gospodarzom doprowadzić do stanu po 23. Jednak wtedy na zagrywce stanął Dante i szybko zrobiło się 25:23 dla gości.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 14:14, jednak potem coś zaczęło się psuć w zespole Kanady. Brazylijczycy odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali 25:21.

Kapitan Brazylijczyków – Ricardo Garcia mówił po spotkaniu, że gra była tym razem dużo cięższa i trudniejsza. Chwalił przeciwników, że z meczu na mecz grają coraz lepiej i ich przygotowania idą w dobrym kierunku.

Podobnego zdania był kapitan gospodarzy Murray Grapentine , który przyznał, że Kanada miała problemy w końcówkach i to jest teraz ich główne zmartwienie.

Kanada – Brazylia 0:3

18:25, 23:25, 21:25