Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Ignaczak w Resovii Rzeszów

Krzysztof Ignaczak w Resovii Rzeszów

Libero reprezentacji Polski siatkarzy Krzysztof Ignaczak uzgodnił roczny kontrakt z piątym zespołem ostatniego sezonu PLS - Resovią Rzeszów. W poprzednim sezonie grał w Skrze Bełchatów, z którą zdobył mistrzostwo Polski.

To już kolejny wielki transfer rzeszowskiego klubu. Wcześniej do zespołu dołączyli Paweł Papke, Piotr Gabrych, Ihosvany Hernandez Rivera, oraz dwóch Serbów – Ivan Ilić i Aleksandar Mitrović.

Dłużej już nie mogłem czekać – powiedział reprezentacyjny libero Krzysztof Ignaczak i podpisał kontrakt z Resovią Rzeszów. Miał też kilka innych ofert m.in. z Dynama Moskwa. – Mój kontrakt z Dynamem Moskwa był uzależniony z odejściem Mateja Kazijskiego do Włoch – powiedział Krzysztof Ignaczak. – Gdyby wicemistrz Rosji nie puścił reprezentanta Bułgarii, to zostałbym na lodzie. Nie mogłem i nie chciałem dłużej czekać. Chciałem już mieć w tym temacie spokój.Jak podkreślił Krzysztof Ignaczak oferta z Rzeszowa jest bardzo dobra i ciekawa. – Powstaje tam nowy zespół, przyszło kilku bardzo dobrych zawodników naszych i zagranicznych – powiedział. – Kiedyś gdy przenosiłem z AZS-u do Skry pytano mnie czy dobrze zastanowiłem się. Miało to być niezbyt dobre rozwiązanie. Potem Skra zdobyła ileś tytułów i pucharów. Będziemy starać się, żeby nawiązać do pięknych tradycji z początku lat 70. kiedy to klub należał do europejskiej czołówki.

Jak dodał Krzysztof Ignaczak „gra w Resovii jest jego kolejnym wyzwaniem w sportowej karierze.” Krzysztof Ignaczak zagrał w reprezentacji w tegorocznej edycji Ligi Światowej i przy okazji trochę nalatał po świecie. – Liga Światowa i przeloty międzykontynentalne są nierozłącznie ze sobą związanie – mówi. – Jakieś strajki, mgły, postoje i spóźnienia są wkalkulowane w ryzyko. My nie jesteśmy jedynymi, którzy lecą z Europy do Azji czy Ameryki. Podróże nie odbiły się na wynikach i myślę, że to świadczy o naszym profesjonalizmie.

źródło: gazeta.pl, pls.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved