Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brazylijczyk kandydatem na trenera AZS Białystok

Brazylijczyk kandydatem na trenera AZS Białystok

Siatkarki Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok w przyszłym sezonie może poprowadzić Brazylijczyk. Osmar Pohl w sobotę przylatuje na rozmowy z działaczami. Nikomu nieznany w Polsce "Canarinho” ma spore doświadczenie trenerskie.

Przez nieformalne kontakty doszło do tego, że możemy się z nim spotkać. Ponieważ sam chce przyjechać do Polski, grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Najwyżej nic z tego nie wyjdzie i wróci – mówi menadżer Pronaru-Zeto Astwa Wojciech Piotrowski.

Pohl przylatuje na Podlasie z Portugalii. Tam właśnie ostatnio pracował z uniwersytecką drużyną z Porto. Pan Osmar Pohl to nie lada obieżyświat. Zarabiał na chleb również w Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kubie, Stanach Zjednoczonych… Głównie jako asystent lub pierwszy trener drużyn akademickich.Działacze będą na pewno rozmawiać z jeszcze jednym zagranicznym trenerem. To Wiktor Gonczarow z Białorusi, pracujący jako asystent w Atlancie Baranowicze. Bardzo dobrze wspominają go pozyskane przed rokiem z Baranowicz Alena Hendzel i Olga Palczewska. Wywarł też korzystne wrażenie na działaczach Pronaru-Zeto Astwa, a miał ku temu okazje, bo oba zespoły często spotykają się towarzysko.

Poza tą dwójką, na razie nie spotykamy się z innymi trenerami – mówi Piotrowski. Z puli kandydatów prawdopodobnie odpadnie Piotr Makowski. Do niedawna trener Centrostalu Bydgoszcz wstępnie rozmawiał z białostockimi działaczami, ale prawdopodobnie zechce pracować w swoim regionie i poświęcić się pogłębianiu wiedzy szkoleniowej.

Klub szuka nie tylko trenera, ale także dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia. – Rozpisaliśmy konkurs, przyszło trochę ofert, jednak nie były szczególnie ciekawe. W sumie, obecnie jest tylko jeden poważny kandydat na to stanowisko – mówi Jan Czerniakiewicz, współwłaściciel Pronaru, głównego sponsora drużyny.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved