Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Karuzela transferowa: Zbrojenia Avii Świdnik i nie tylko

Karuzela transferowa: Zbrojenia Avii Świdnik i nie tylko

23-letni Daniel Górski z drugiej drużyny Jadaru Radom będzie rywalizował z Maciejem Gorzkiewiczem o miano pierwszego rozgrywającego siatkarzy świdnickiej Avii w najbliższym sezonie.

Daniel występował w minionym sezonie w II-ligowych rezerwach Jadaru – mówi trener zespołu Sławomir Czarnecki. – Szukamy jeszcze dwóch zawodników na pozycje środkowego i przyjmującego. Mamy już kandydatów i wszystko powinno się wyjaśnić do końca czerwca.

Oprócz Avii w następnym sezonie w I lidze zagrają: spadkowicz z PLS EnergiaPro Gwardia Wrocław, Joker Piła, AZS PWSZ Nysa, Skra II Bełchatów, GTPS Gorzów Wielkopolski, Energetyk Jaworzno, BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała, beniaminki Orzeł Międzyrzecz i Trefl Gdańsk oraz SMS I PZPS Spała.Avia szuka, ale i rywale nie próżnują.

Najciekawiej jest w Gdańsku. W miejscowym Treflu, który z kompletem zwycięstw wywalczył awans do I ligi, kontrakty przedłużyli Witold Chwastyniak, Łukasz Kruk, Piotr Poskrobko, Wojciech Szczurowski i Waldemar Świrydowicz. Blisko przedłużenia umów są Jarosław Stancelewski i Piotr Wrzosek. Barw beniaminka będzie bronił Krzysztof Kocik, do niedawna grający w bydgoskiej Delekcie. Klub pozyskał Wojciecha Serafina z Mostostalu Kędzierzyn-Koźle i Marcina Drabkowskiego z Politechniki Warszawa. Mówi się jeszcze o Radosławie Rybaku. W Gdańsku budowana jest hala zdolna pomieścić 10 tysięcy ludzi!

Ciekawe wiadomości napływają z Wielkopolski. Wkrótce ma dojść do połączenia zespołów z Poznania i Piły. Inotel spadł w tym sezonie z I ligi i fuzja pozwoli poznaniakom pozostać na zapleczu PLS. Nowy zespół miałby rozgrywać mecze w Poznaniu.

Działacze wrocławskiej EnergiiPro Gwardii prowadzą rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić skład zespołu. W kręgu ich zainteresowanie znajdował się środkowy Resovii Sławomir Szczygieł, ale wczoraj rano Stefa Siatkówki podała, że podpisał roczny kontrakt z Mostostalem. Gwardziści interesują się atakującym Krzysztofem Janczakiem (Delecta) i libero Tomaszem Drzyzgą (Politechnika).

Pracę w Resovii próbował znaleźć wrocławski libero Radosław Szymczak, ale nic z tego nie wyszło. Trener Grzegorz Wagner przez kolejne dwa sezony będzie prowadził zespół BBTS Bielsko-Biała. Umowy z klubem przedłużyli Mariusz Gaca, Bartosz Sufa oraz Bartłomiej Piekarczyk. Trwają rozmowy z Arturem Żylińskim (podpisał jednak kontrakt w Hajnówce – przyp. red.) i Michałem Koconiem. W zespole zagra Kacper Bielicki, 22-letni, mierzący 200 cm wzrostu środkowy bloku, wychowanek Maratonu Świnoujście.

W BBTS nie zagrają już Maciej Fijałek, Bartłomiej Podgórski, Adrian Hunek, Michał Gaca i Dominik Żmuda.

Gorzowscy kibice nie zobaczą już na parkiecie Krzysztofa Śmigiela, który zakończył karierę sportową i otrzymał w klubie stanowisko menedżera drużyny. Środkowy Delecty Adam Nowik podpisał kontrakt z Jadarem Radom.

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved