Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wyzsza Szkoła Bankowa z Budowlanymi

Wyzsza Szkoła Bankowa z Budowlanymi

fot. archiwum

Wyższa Szkoła Bankowa została partnerem Budowlanych Toruń. - Na razie nasze zawodniczki będą miały możliwość nauki, ale liczymy w przyszłości na rozszerzenie współpracy - mówi trener Ewa Openchowska.

Po wywalczeniu awansu kilka tygodni temu toruński klub przygotowuje się do swojego I-ligowego debiutu. Podstawowym zadaniem działaczy jest znalezienie sponsorów, którzy zapewnią poziom sportowy odpowiedni do wymagań zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Szacowany budżet Budowlanych w I lidze to ok. 450 tys. zł.

 

Na razie udało się przedłużyć umowy z kilkoma mniejszymi sponsorami, którzy wspierali zespół już w tym sezonie. Pierwszym poważnym i nowym osiągnięciem jest nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. 

Na razie uczelnia zaoferuje dogodne warunki do kontynuowania nauki przez siatkarki, które będą występować w lidze. Po zaliczeniu pierwszego roku zawodniczki będą mogły liczyć na stypendia sportowe, co znacznie ułatwi budowanie zespołu.

 

Uczelnia ma w planach utworzenie własnej sekcji siatkówki kobiet, która startowałaby w akademickich mistrzostwach. W takiej sytuacji zarówno ta drużyna, jak i ekipa Budowlanych korzystałyby z tej samej bazy. Dlatego WSB będzie prawdopodobnie partycypować w kosztach zatrudnienia trenera oraz zakupu sprzętu.

 

Działacze toruńskiego klubu nie ukrywają, że ten rok ma być okresem próbnym, a w przyszłości liczą na rozszerzenie współpracy. Jest szansa, że WSB, które posiada spore środki na promocje, zostanie jednym z poważnym sponsorów sekcji. Trener Openchowska cały czas prowadzi rozmowy z zawodniczkami, które mogłyby wzmocnić beniaminka I ligi. Na razie jedyną nową siatkarką w składzie jest utalentowana 21-letnia środkowa Malwina Konkolewska pozyskana z Sokoła Mogilno.

 

Blisko finalizacji są rozmowy z Sandrą Cabańską , wychowanką Skarpy i reprezentantką Polski juniorek. – W tej chwili głównie koncentrujemy się na zakontraktowaniu rozgrywającej z I-ligowym doświadczeniem – podkreśla Openchowska.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved