Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Kocik nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk

Krzysztof Kocik nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk

Gdański beniaminek pozyskał na zasadzie wolnego transferu Krzysztofa Kocika, który ostatnio reprezentował barwy Delecty Bydgoszcz. Jest to już trzeci nowy zawodnik w gdańskiej drużynie po Wojciechu Serafinie (Mostostal Kędzierzyn-Koźle) i Marcinie Drabkowskim (Politechnika Warszawa).

Kocik podpisał dwuletni kontrakt z gdańskim klubem. W kontrakcie znajduje się klauzula, że będzie mógł odejść po jednym sezonie w przypadku braku awansu Trefla do najwyższej klasy rozgrywek polskiej siatkówki (PLS). Zawodnik zdecydował się na Gdańsk, ponieważ nie mógł czekać w nieskończoność na nową ofertę kontraktu, którą mieli mu złożyć działacze Delecty, bo gdyby okazało się że będzie nie przydatny zespołowi, zostałby bez klubu.

Krzysztof Kocik 25 lipca skończy 28 lat, mierzy 198 cm wzrostu i waży 98 kg. Nowy nabytek Trefla gra na pozycji przyjmującego. W minionym sezonie zdobył 261,5 punktu dla zespołu w Bydgoszczy w 18 meczach. Jego zasięg w bloku wynosi 312 cm, natomiast w ataku 342 cm. Kocik występował wcześniej w Stilonie Gorzów, Morzu Szczecin, GTPS Gorzów. Największym jego sukcesem był awans do PLS z klubem z Bydgoszczy.Komplikuje się natomiast sprawa pozyskania Radosława Rybaka z Politechniki. Trefl liczył, że jego kontrakt z Politechniką zostanie rozwiązany przez związek z winy klubu. Politechnika ma problemy finansowe, lecz jej działacze twierdzą, że na bieżąco spłacają należności finansowe wobec zawodników zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z zainteresowanymi. Kontrakt Rybaka obowiązuje do 31 lipca 2008 roku, więc jeśli gdański klub myśli o pozyskaniu zawodnika z Politechniki, musi się liczyć z opłatą za jego transfer.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved