Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Koniec siatkówki w Nysie?

Koniec siatkówki w Nysie?

W środę ma się rozstrzygnąć, czy siatkówka w Nysie dalej będzie istniała. Wszystko zależy od tego, czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa porozumie się z miastem, a na to na razie się nie zanosi.

W poniedziałek rektor PWSZ i jednocześnie prezes AZS-u Ryszard Knosala spotkał się z burmistrz Nysy Jolantą Barską. Do żadnych rozstrzygnięć jednak nie doszło.

Pani burmistrz poprosiła o czas do środy na podjęcie decyzji. Stwierdziła, że musi się skonsultować ze swoim zapleczem politycznym – stwierdził Knosala. Budżet AZS-u opierał się dotychczas na trzech filarach: pieniądzach z uczelni, miasta i od drobnych sponsorów. – Dlatego tak ważne jest, by wszystkie trzy utrzymać. Jeśli jeden z nich padnie, to cały budżet się zawali. Jeżeli tak się stanie, to nie pozostanie nam nic innego, jak przejść na wariant akademicki. Na razie jednak nie chciałbym wybiegać w przyszłość – stwierdza Knosala. Wariant akademicki oznacza de facto koniec zawodowej siatkówki w Nysie.Problem w tym, że burmistrz nie chce składać jasnych deklaracji, czy zainwestuje w klub. – Dziś jest dziś, dlatego nie powiem, co zrobimy jutro – stwierdziła tylko burmistrz Barska.Zresztą na razie wywiązujemy się z zobowiązań na 2007 rok, a pan pyta mnie o rok następny, dlatego nie mogę niczego zadeklarować – dodała burmistrz.

Kłopot w tym, że miasto i uczelnia mają coraz mniej czasu na podjęcie decyzji.

Na razie w magistracie liczą pieniądze. Ja oczywiście nie mogę się na nikogo obrazić, jeśli miasto uzna, że nie da nam środków, bo są inne potrzeby. Chcę tylko wiedzieć, na czym stoję – skomentował prezes nyskiego klubu prof. Knosala.

Burmistrz daleka jest od jakichkolwiek deklaracji. – Ja nie decyduję o poziomie sportowym drużyny, robią to działacze AZS-u, a także stowarzyszenia powołanego do wspierania klubu. Poza tym siatkówka w Nysie będzie zawsze – twierdzi Barska. Najdalej w ciągu kilku dni dowiemy się, czy w Nysie będzie siatkówka ligowa czy tylko drużyny amatorskie.

Nysa w swojej historii zdobyła cztery medale mistrzostw Polski, puchar kraju. Ostatnie dwa sezony bezskutecznie starała się o powrót do Polskiej Ligi Siatkówki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved