Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kibicują reprezentacji

Kibicują reprezentacji

W Warszawie zostało powołane do życia Stowarzyszenie Sympatyków Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej, które skupia przedstawicieli klubów kibica zespołów ligowych. Na jego czele stanął rzeszowianin, Mirosław Olszowy, na co dzień wiceprezes Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia.

Pomysł powstania Klubu Kibica Reprezentacji Polski narodził się w Rzeszowie po meczu Resovii z Jastrzębskim Węglem. Z inicjatywą wyszedł kibic Jastrzębia, znany w kibicowskim światku jako Chuck Norris. Podczas finału PP w Kielcach odbyło się pierwsze spotkanie, a w ubiegłym tygodniu w Warszawie, w obecności przedstawicieli wszystkich klubów kibica zespołów PLS, stowarzyszenie zostało powołane do życia – mówi Mirosław Olszowy, który nie jest jedynym przedstawicielem Rzeszowa z zarządzie SSRP. Oprócz niego w zarządzie znaleźli się także Ewelina Bąk i Sabina Wróbel. W czasie warszawskiego spotkania obecni byli również prezes SSPS Resovia Marcin Pęckowski oraz Krzysztof Pisarek.

Obecnie trwają prace nad zarejestrowaniem stowarzyszenia oraz rozmowy na temat współpracy z PZPS i głównym sponsorem reprezentacji.Sprawy pilotuje menedżer kadry Witold Roman. Nabiorą one tempa po powrocie reprezentacji z Bułgarii. Stowarzyszenie ma mieć swoją siedzibę w budynku PZPS w Warszawie. Mamy już obiecane bilety na mecze grupowe oraz finały LŚ w Spodku. Dodatkowo otrzymamy od Plusa koszulki reprezentacji – kontynuuje Olszowy. Głównym założeniem nowo powstałego stowarzyszenia jest oczywiście doping na meczach reprezentacji Polski.

Chcemy wprowadzić nieco urozmaicenia w dopingowaniu siatkarzy. Liczymy na współpracę z prowadzącymi doping Markiem Magierą i Grzegorz Kułagą. Próbę chcemy przeprowadzić już w przyszłym tygodniu podczas meczów w Spodku z Bułgarią. Planujemy rozpocząć swoją działalność na finałach Ligi Światowej – kontynuuje prezes SSRP. Klub Kibica Reprezentacji Polski jest niejako elitarnym stowarzyszeniem. Żeby trafić do niego, najpierw trzeba być członkiem jednego z klubów kibica zespołów ligowych.

W SSRP nie mogą się znaleźć osoby przypadkowe. Chcemy, aby członkami SSRP byli sprawdzeni kibice, którzy działają w lokalnych klubach kibica i niejako za swoje zasługi będą mogli wstąpić do SSRP. Liczę, że na początku stowarzyszenie będzie skupiać około 200 członków – kończy prezes SSRP.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved