Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kadziewicz: Czas się przewietrzyć

Łukasz Kadziewicz: Czas się przewietrzyć

Polscy siatkarze wygrywają kolejne mecze Ligi Światowej, a w wolnym czasie zabezpieczają sobie miejsca pracy na kolejny sezon. Wczoraj strategiczną decyzję podjął Łukasz Kadziewicz, który rozważał transfer do Fakieła Nowy Uriengoj, mimo wstępnej umowy ze Sparklingiem.

Ostatecznie wybrał dużo gorszą finansowo ofertę beniaminka włoskiej Serie A, Sparklingu Mediolan. – Fakieł proponował mi bardzo duże pieniądze i niewiele brakowało, bym po raz drugi wylądował w lidze rosyjskiej (w sezonie 2004/05 grał z Robertem Pryglem w Gazpromie Surgut – przyp. red.). Nie boję się zimna, ani wyzwań, a Fakieł buduje bardzo mocną drużynę – mówi nam 27-letni środkowy reprezentacji Polski.

Jego transfer do Uriengoju byłby sensacją, tym bardziej że „Kadziu” wcześniej podpisał już wstępną umowę ze Sparklingiem, a dyrektor sportowy mediolańskiego klubu Andrea Gardini wyrażał zadowolenie z pozyskania Polaka. – To była tylko wstępna umowa, a Włosi wiedzieli, że mam ofertę z Rosji. Nie byłoby więc problemu, gdybym poszedł do Fakieła – zapewnia siatkarz, który wedle naszych informacji przez rok zarobi w Mediolanie 170 tysięcy euro, a w Uriengoju mógł liczyć na dwukrotnie większą pensję.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved