Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Spóźnił się do kadry Polski

Spóźnił się do kadry Polski

Pod okiem Raula Lozano zdobywał z ekipą Sisley Treviso mistrzostwo Włoch. Później z reprezentacją Włoch sięgnął po mistrzostwo Europy. Teraz, kiedy Italia walczy w Lidze Światowej, Michał Łasko - lub jak kto woli Michal Lasko - odpoczywa w Polsce.

Mam mieszkanie we Wrocławiu – zdradza Michał. – W tym mieście można się zakochać. Wspaniały rynek, ludzie. Nawet grubo po północy wszystko tu tętni życiem. Od razu widać, że to akademickie miasto. Pełno studentek (śmiech) i studentów. Przyznam, że nawet w Weronie, gdzie mieszkałem przez cztery lata, tak nie było.

Do Polski przyleciał sam. Jego dziewczyna Alesia została we Włoszech. Michał na razie nie myśli o małżeństwie.Do ślubu za pięć lat

Za młody jestem – śmieje się. – Poczekam z tym jeszcze z pięć lat. W Italii nikt tak młodo się nie żeni.

Teraz jego głowę zaprzątają przede wszystkim myśli o jak najszybszym powrocie do gry w reprezentacji. Dlaczego trener Montali odsunął go od drużyny? Sam się zastanawia.

Nie miałem z nim żadnego sporu – mówi. – Ale muszę zrobić wszystko, by za rok wrócić do kadry. Są przecież igrzyska w Pekinie!

Chce być lepszy od swojego ojca, Lecha Łaski. Były siatkarz naszej reprezentacji sięgał z ekipą Huberta Wagnera po złoto w Montrealu! Na koncie ma też cztery (!) tytuły wicemistrza Starego Kontynentu.

Mistrza Europy już mam – porównuje Michał. – Teraz trzeba zdobyć coś w Pekinie i będę jak ojciec. Zobaczymy, co będzie – włoskiej reprezentacji nie idzie w Lidze Światowej w tym roku i od razu widać, że trzeba coś zmienić. Co innego biało-czerwoni. Idziecie jak burza.

Polska liga jest super

Nie jest wykluczone, że w przyszłym sezonie będzie grał w naszej lidze. Już teraz chciał go zatrudnić Jastrzębski Węgiel.

Kontrakt z Cuneo mam jeszcze na rok – dodaje. – Ale później… Wasza liga jest bardzo silna. Dobre drużyny, sponsorzy, kibice. Atmosfery, jaka panuje podczas meczów reprezentacji, można tylko pozazdrościć. Dla mnie jest za późno na grę w polskiej kadrze, ale drzwi do ligi są otwarte!

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved