Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Włosi z dziką kartą?

LŚ: Włosi z dziką kartą?

fot. archiwum

Drużyny Brazyli, USA, Rosji i Bułgarii, są - obok mających zagwarantowane miejsce Polaków - na najlepszej drodze do występu w finałowym turnieju Ligi Światowej 2007, który rozegrany będzie w Katowicach (11-15 lipca).

Bułgarzy, nasi grupowi rywale, odnieśli dwa łatwe zwycięstwa 3:0 w Chinach i za tydzień podejmują Polskę w Warnie w meczach, które zadecydują o pierwszym miejscu w grupie D. Po dwóch porażkach w USA szansę na awans praktycznie stracili mistrzowie Europy – Włosi. Chyba że zlituje się nad nimi światowa federacja i przydzieli dziką kartę na finał.

 

Włosi przegrali ostatnie dwa spotkania z USA (1:3 i 0:3) i zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie B. To za mało, żeby pojawić się w Katowicach, bo do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup, a "dziką kartę" dostanie jedna z drużyn, które zajmą drugie miejsce. 

Azzurri grają bez czterech podstawowych zawodników. Przed dwumeczem z USA trener Gianpaolo Montali zostawił w Europie kontuzjowanych Mateja Cernica i Luigiego Mastrangelo , których zastąpili Marco Piscopo i debiutant, najmłodszy w kadrze Matteo Martino . W sobotę Włosi doznali kolejnego osłabienia.

 

Nasz libero miał problemy z orientacją i równowagą. Gdy dotarliśmy na halę, zemdlał – opowiadał trener Montali . Alessandro Farinę w drugim meczu zastąpił Alessandro Paparoni .

 

Druga drużyna rankingu FIVB miała kłopoty z kończeniem ataków, regularnie psuła zagrywki (w pierwszym spotkaniu aż 19!).

To efekt gry w nowym składzie. Pierwszy raz miałem w drużynie tylu niedoświadczonych zawodników – tłumaczył szkoleniowiec. – Ci chłopcy są bardzo młodzi. Muszą grać z dumą i odwagą. Grają dobrze aż przychodzi moment, w którym zaczynają się bać. A gdy obawiasz się przegranej, przegrywasz .

źródło: Przegląd Sportowy, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved