Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polacy znowu lepsi od Argentyńczyków

LŚ: Polacy znowu lepsi od Argentyńczyków

W niedzielę Polacy potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać drugi raz drużynę Argentyny. Było to już ósme kolejne zwycięstwo zespołu trenera Raula Lozano w tegorocznej LŚ.

Wczorajszy mecz z reprezentacją Argentyny nie należał do łatwych. Polscy kibice, którzy mimo późnej pory oglądali poczynania wicemistrzów świata, mogli spodziewać się, że dziś może być podobnie. Początek pierwszego seta już na to wskazywał. Nasi reprezentanci grali nerwowo i mało dokładnie. Skorzystali na tym gospodarze, którzy przez długi czas utrzymywali dwu, trzy punktową przewagę. W końcówce biało-czerwonym udało się doprowadzić do remisu. Przy stanie 19:19 w polu zagrywki pojawił się Mariusz Wlazły . Jego atomowy serwis siał spustoszenie w obronie Argentyńczyków. Polacy złapali wiatr w żagle i zdobywali punkt za punktem. Set kończy się wygraną bialo-czerwonych 25:21 po pięknym ataku Michała Winiarskiego .

Druga odsłona meczu zaczęła się już po myśli naszych reprezentantów. Podopieczni Raula Lozano grali skutecznie w ataku i bloku. Po drugiej stronie siatki nie było tak różowo. Lider Argentyńczyków Gustavo Scholtis raz po raz wysyłał piłkę za linie dziewiątego metra. Polacy brutalnie wykorzystywali słabość rywala i po skutecznych atakach, czy to z pierwszej, czy z drugiej lini zdobywali kolejne punkty powiększając przewagę nad rywalem. Wydawało się już, iż ten set skończy się podobnie jak wczoraj łatwa wygraną gości. Jednak, kto tak pomyślał bardzo się pomylił. Podopieczni Jona Uriarte zaczęli obrabiać straty. Sześciopunktowa przewaga po chwili całkowicie stopniała, a to za sprawą skutecznych ataków Leandro Conciny , Martina Hernandeza i błędów własnych popełnianych przez biało-czerwonych. Argentyńczycy byli na fali i po kolejnych atakach to oni prowadzili 23:21. Jednak nie na długo, gdyż po następnych dwóch akcjach mieliśmy znowu remis, a to za sprawą mocnego ataku Wlazłego i autowego Scholtisa . Ostatnie dwie piłki należały ponownie do Polaków. Najpierw skuteczny okazał się Daniel Pliński , a setbola zdobywamy po błędzie Argentyńczyków.

Do szczęścia brakowało, zatem wygranej w secie trzecim. Początek tej partii był bardzo wyrównany. Jednak tylko do stanu 7:7. Kolejny zryw w polskim zespole. Po dobrze ustawionych blokach przez Daniela Plińskiego oraz atakach Piotra Gruszki i Wlazłego goście znów zaczęli odjeżdżać swoim rywalom. Pojedyncze ataki Conciny oraz Chaveza nie zmniejszały przewagi. Polacy grali spokojnie, nie chcąc powtórzyć sytuacji z soboty. Przy stanie 24:17 dla biało-czerwonych w polu zagrywki pojawił się Pliński . Po jego serwisie piłka zatańczyła na siatce i spadła tuż obok zaskoczonych Argentyńczyków. Zatem kolejna wygrana i trzy punkty na koncie podopiecznych Raula Lozano .

Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt wiele. Teraz nasi reprezentanci wracają do Europy na mecze z Bułgrią. Już za tydzień w Warnie pierwsze dwa pojedynki, a w ostatni weekend czerwca wielkie show w katowickim spodku.

Argentyna – Polska 0:3

(21:25, 23:25, 17:25)

Argentyna: Scholtis, Concina, Aschemacher, Hernandez, Stepanenko, Bernasconi, Meana(l) – Ordona, Chavez

Polska: Żygadło, Grzyb, Pliński, Gruszka, Winiarski, Wlazły, Ignaczak(l) – Kurek