Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Dziś było łatwiej

Alojzy Świderek: Dziś było łatwiej

- Wydaje się, że dziś mimo wszystko było łatwiej grać i wygrać niż wczoraj – powiedział tuż po drugim występie przeciwko ekipie Argentyny, II trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

Jednak podobnie jak w pierwszym meczu i tym razem nie ustrzegliśmy się momentu dekoncentracji, niemocy, podczas którego roztrwoniliśmy całą przewagę i o mały włos nie przegraliśmy drugiego seta. Jest to już trzecie takie nasze spotkanie, w którym przytrafia nam się moment całkowitej dekoncentracji. Będziemy musieli to dokładnie przemyśleć. Na pewno jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że w każdym dwumeczu wychodzimy na boisku inną szóstką i to zgranie nie jest pełne. Ale dziś byliśmy lepsi od rywali w każdym elemencie gry, w przyjęciu, zagrywce, ataku i bloku. Popełniliśmy też o wiele mniej błędów niż Argentyńczycy i stąd zwycięstwo w trzech setach – dodał trener Świderek.

Drugi trener reprezentacji Polski dobrze ocenił grę jedynego rozgrywającego w ekipie biało-czerwonych na „argentyński” weekend – Łukasza Żygadło. – Grę Łukasza w obu spotkaniach oceniam pozytywnie. Oczywiście nie ustrzegł się błędów, które głównie w pierwszym meczu wynikały z dużej presji, jaka czuł na sobie nie mając zmiennika. W drugim meczu było już jednak lepiej – podsumował trener Alojzy Świderek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved