Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wypowiedzi po pierwszym meczu w Argentynie

Wypowiedzi po pierwszym meczu w Argentynie

fot. archiwum

W pierwszych dwóch setach bardzo dobrze atakowaliśmy, ale w trzecim myśleliśmy, że jest już po wszystkim i nie skoncentrowaliśmy się jak należy. A Argentyna walczyła i wygrała - mówi Raul Lozano.

Trener naszej reprezentacji komplementował zespół gospodarzy i szkoleniowca "Albicelestes" – Jona Uriarte . – Argentyńczycy grają bardzo dobrze biorąc pod uwagę fakt, że w składzie mają tak wielu młodych, niedoświadczonych graczy. Bez wątpienia ta drużyna jest na dobrej drodze – uważa trener Raul Lozano .

 

Z wygranej zadowolony był kapitan polskiej reprezentacji Piotr Gruszka . – Graliśmy bardzo poprawnie poza trzecim setem, w którym zabrakło koncentracji – powiedział Gruszka. 

Ciężko przyszło nam to zwycięstwo, zresztą tak jak każde poprzednie. Nie jesteśmy jeszcze zgrani i gra nie wygląda tak, jak wyglądać powinna – mówił o spotkaniu z Argentyną Mariusz Wlazły . – I tak jest jednak nieźle, a myślę, że z czasem będzie coraz lepiej – dodaje Wlazły, który w sobotnim meczu przeciwko Argentyńczykom zdobył 16 punktów.

 

To dopiero mój trzeci mecz w tegorocznej Lidze Światowej i powiem szczerze, że póki co wszystko mnie zaskakuje. Ale wdrażam się w grę i mam nadzieję, że z czasem to minie – przyznaje popularny "Szampon". – Co się stało z nami w tym przegranym secie? Chyba wkradło się w nasze szeregi jakieś drobne rozluźnienie, moment dekoncentracji i pewnie to zaważyło na przegranej w trzeciej partii – twierdzi Wlazły.

 

Do naszych kłopotów związanych z przyjazdem do Catamarcy już nie wracajmy. To było dawno temu. Było z tego powodu ciężko, teraz jest już troszkę lepiej.

 

Wygrany mecz z Argentyną nie był jedynym powodem do radości dla Mariusza Wlazłego. Atakujący reprezentacji Polski i Skry Bełchatów został wybrany najlepszym zawodnikiem siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2006/2007. – Ta nagroda jest dla mnie zaskoczeniem. Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony i wyróżniony z grona wielu wspaniałych siatkarzy grających w Europie – zakończył skromnie Mariusz Wlazły.

 

Momentami graliśmy na tym samym poziomie, co Polacy. Ale bardzo trudno jest utrzymać poziom wicemistrzów świata – stwierdził Gustavo Scholtis , kapitan reprezentacji Argentyny. – Ciężko trenujemy, by umieć grać na takim poziomie przez cały mecz – dodaje Scholtis, który w sobotnim meczu z Polską zdobył 10 punktów.

 

Chciałbym podkreślić, że udało nam się wyjść z »dołka« pod koniec drugiego i na początku trzeciego seta i w znakomity sposób powrócić do gry – zaznaczył Jon Uriarte , trener Argentyny. – Coraz lepiej jest z naszym przyjęciem, ale wciąż musimy pracować, aby ciągle utrzymać odpowiedni rytm gry – dodaje Uriarte.

źródło: FIVB, Polsat Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved