Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, grupa D: Kolejna wygrana Polaków

LŚ, grupa D: Kolejna wygrana Polaków

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Argentynę w Catamarce. Tym samym podopieczni trenera Raula Lozano, są obok ekip Brazylii i Bułgarii trzecim zespołem, który w tegorocznej edycji LŚ nie doznał porażki.

Wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla Polaków. Długa i mecząca podróż z Chin mogła zdecydowanie na to wpłynąć. Set pierwszy to pokazał. Polacy, mimo iż popełniali dość mało błędów nie potrafili odskoczyć Argentyńczykom. Ataki Mariusza Wlazłego i naszych środkowych Daniela Plińskiego, Wojciecha Grzyba były nie do podbicia. Jednak z drugiej strony siatki równie mocno atakowali Gustavo Scholtis i Martin Hernandez. Tuz przed drugą przerwą techniczna w grę Polaków wkradł się chaos. Problemy z przyjęciem i niezbyt dokładne rozegranie spowodowało, iż to gospodarze uzyskali prowadzenie. Jednak po chwili był już remis. Przy stanie 21:21 na boisku pojawił się Michał Bąkiewicz. Kolejne dwie akcję należały do naszych reprezentantów. Atak środkiem Grzyba, a później szczelnie postawiony blok na Hernandezie i Polacy byli już coraz bliżej zwycięstwa w tym secie. Podopieczni Raula Lozano jednak zbyt szybko w to uwierzyli. Dwa błędy spowodowały, iż na tablicy znów był remis. Od tego momentu zespoły walczyły punkt za punkt. Ostatnie dwie piłki należały jednak do Polaków. Najpierw mocny atak Wlazłego, a potem as serwisowy w wykonaniu Winiarskiego i to biało-czerwoni wygrywają tę partię 31:29

Druga odsłona meczu to od początku wyraźna przewaga Polaków. Świetnie kończyli akcję Winairski i Wlazły, a nasz blok był nie do przejścia dla atakujących gospodarzy. Podłamani tym faktem podopieczni Jona Uriarte, popełniali coraz więcej błędów. Brutalnie tą słabość wykorzystywali Polacy, którzy już do końca nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Set skończył się ich wygraną 25:12.

Wydawało się, zatem, że rozpędzona lokomotywa Polaków będzie dziś nie do zatrzymania. Polacy zaczęli bardzo mocno i po pierwszych trzech atakach prowadzili już 3:0. Jednak Argentyńczycy nie złamali się, grali swoje, starając się nie popełniać własnych błędów. Ta taktyka przyniosła skutek. Gospodarze wyrównali i po chwili po raz pierwszy w tym secie wyszli na prowadzenie. Ataki Scholtisa, Hernandeza i świetna gra w bloku spowodowały, iż siatkarze z Argentyny wyraźnie odskoczyli. Polacy nie byli już nic w stanie zrobić. Set zasłużenie wygrali podopieczni trenera Uriarte 25:17.

Początek czwartej odsłony był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Oba zespoły popełniały masę błędów w polu zagrywki. Tak wyrównana walka trwała do stanu 16:16. Polacy przebudzili się i znów zaczęli grać tak jak to wiedzieliśmy w pierwszych dwóch setach. Piekielnie silne ataki Winiarskiego, Wlazłego czy Gruszki pustoszyły obronę gospodarzy. Bezradni Argentyńczycy nie byli się już w stanie podnieść. Ostatecznie set do 18, a cały mecz 3:1 wygrywają podopieczni Raula Lozano.

Spotkanie nie stała na wysokim sportowym poziomie. Zasłużenie wygrali Polacy, jednak ta wygrana mogła spokojnie skończyć się w trzech setach. W pierwszych dwóch setach biało-czerwoni popełniali znacznie mnie błędów, ich gra była bardziej poukładana. Później niestety zaczęło się to sypać, stad porażka w secie trzecim. Przebudzenie nastąpiło w końcówce czwartego. Biało-czerwoni zachwali w niej więcej spokoju i zasłużenie wygrali. Do słabego poziomu meczu dopasowali się także sędziowie, o których zbyt wiele ciepłych słów nie można powiedzieć.

Argentyna – Polska 1:3

(29:31; 12:25; 25:17; 18:25)

Składy zespołów :

Argentyna: Scholtis, Concina, Aschemacher, Hernandez, Stepanenko, Bernasconi, Meana(l) – Ocampo, Bengolea

Polska: Żygadło, Grzyb, Pliński, Gruszka, Winiarski, Wlazły, Ignaczak(l) – Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek