Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, grupa D: Bułgarzy znowu górą

LŚ, grupa D: Bułgarzy znowu górą

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii grając w rezerwowym składzie pokonała Chiny 3:0. Tym samym podopieczni Martina Stoewa odnieśli ósme zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Światowej.

Po wczorajszym dość łatwym zwycięstwie nad Chińczykami, dziś trener Martin Stoew dał odpocząć swoim asom, i wystawił do gry rezerwową szóstkę. Gospodarze natomiast ponowne wystąpili w najsilniejszym zestawie. Mimo to, choć dwa ostatnie sety rozstrzygnęły się dopiero na przewagi, nie zdołali ani razu pokonać Bułgarów, którzy w końcówkach każdej partii wspomagali się w polu serwisowym swoimi najcięższymi „armatami”, Matejem Kazijskim i Wladimirem Nikolowem .

 

Bułgarzy zagrali spokojnie, stawiając na swoją najsilniejszą broń, którą jest blok i mocny atak. Brak doświadczenia młodych zawodników, i przysłowiowe „gorące głowy”, sprawiły jednak, że w końcówkach trener Stojew musiał sięgać po Kazijskiego , Cwetanowa i W. Nikolowa , aby ci pomogli rozstrzygnąć losy poszczególnych partii na korzyść swojego zespołu. Bardzo dobre zawody zaliczyli dziś dwaj przedstawiciele najmłodszego pokolenia bułgarskich siatkarzy, środkowy Nikolaj Nikolow i rozgrywający Iwan Zarew . Pierwszy zagrał niezwykle czujnie i skutecznie na siatce (5 punktowych bloków), drugi popisał się serią spektakularnych obron. Najskuteczniejszymi zawodnikami Bułgarii w dzisiejszym spotkaniu byli Metodi Ananiew (18 oczek w tym 2 bloki) i N. Nikołow (14). 

Chińczycy, wyraźnie zdeprymowani porażką w pierwszej partii, mieli ogromne problemy z ustawieniem własnej gry i kończeniem akcji z pierwszej piłki w kolejnych odsłonach. Coraz lepiej za to grali zagrywką, sprawiając rywalom kłopoty z przyjęciem. Z rezerwami Bułgarii gospodarze prowadzili w miarę wyrównaną grę, natomiast kiedy w końcówkach pojawiali się bardziej doświadczeni siatkarze Martina Stoewa , nie wytrzymywali tempa i popełniając własne błędy, oddawali pole rywalom. Najbardziej widoczny wśród miejscowych był Yingchao Fang , który zdobył dla swojego zespołu 13 punktów. Skutecznie zagrali również Dawei Yu (10) i Qiong Shen (9). Zawodnicy Zhou Jianan , w porównaniu ze swoimi rosłymi rywalami, bardzo słabo zagrali dziś blokiem, zdobywając w tym elemencie tylko 3 oczka (na 10 Bułgarów).

 

Pokazaliśmy dziś tyle, na ile nas obecnie stać – skomentował po meczu kapitan Chińczyków, Qiong Shen Zagraliśmy lepiej niż wczoraj, ale oczywiście pomiędzy nami a Bułgarami wciąż jest pewien dystans. Musimy przeanalizować obydwa mecze, i powalczyć za tydzień z Argentyną . Opinię swojego kapitana podzielił szkoleniowiec zespołu z Azji, Zhou Jianan , dodając że również mentalnie jego siatkarze zaprezentowali się korzystniej, niż wczoraj. – Szkoda, że przegraliśmy, ale przynajmniej wiemy, jaki jest dystans między nami, a najlepszymi zespołami na świecie. W porównaniu z Bułgarami, zabrakło nam doświadczenia i ogrania w grze sytuacyjnej. Jesteśmy rozczarowani tą porażką, ale na pewno była to dla nas kolejna, dobra lekcja w procesie kształtowania się naszej drużyny – ocenił chiński selekcjoner.

 

To było bardzo ciekawe widowisko – powiedział kapitan Bułgarów, Andrej Żekow Nasi rywale wywarli dobre wrażenie swoją grą, i jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny wygraliśmy . – Dzisiejszy mecz był bardziej zabawny, niż wczorajszy – dodał trener Martin Stoew I bardzo się cieszę, że ponownie udało nam się wygrać bez starty seta. Część moich najmłodszych zawodników miała już okazję walczyć o mistrzostwo Bułgarii, dlatego też sądzę, że mają więcej doświadczenia, niż młodzi siatkarze gospodarzy .

 

Chiny – Bułgaria 0:3

( 22:25; 24:26; 27:29)

 

Składy zespołów:

Chiny: X.Cui, J. Cui, Yu, Shen, Jiang, Sui, Ren(l) – Yuan, Zhong, Guo

Bułgaria: Gaydarski, N. Nikolov, Ananiev, Stoykov, Zarev, Aleksiev, Salparov(l) – Kaziyski, V. Nikolov, Tsvetanov

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy D

źródło: fivb.org, inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved