Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Krzysztof Świta: Musimy utrzymać II ligę dla ŁKS

Krzysztof Świta: Musimy utrzymać II ligę dla ŁKS

- Czeka nas w przyszłym roku stulecie Łódzkiego Klubu Sportowego i trzeba za wszelką cenę ratować ten zespół, bo jest to kawałek historii tego miasta - mówi o nadchodzącym sezonie trener II-ligowych siatkarek ŁKS, Krzysztof Świta.

Bartosz Wencław: Siatkarki ŁKS po dramatycznej i bardzo dobrej w ich wykonaniu końcówce sezonu utrzymały się w II lidze kobiet. Jakie plany ma zespół przed nadchodzącym sezonem?

Krzysztof Świta: – Gramy juniorkami, więc nie ma się co oszukiwać, dla tych dziewczyn najważniejsze jest doświadczenie. W końcówce sezonu po prostu zagrały swoje, rozgromiły Uniwersytet Warszawski, mecze o szósta lokatę trochę się nam nie ułożyły, przegrywaliśmy po 2:3. W przyszłym sezonie skład również będzie oparty tylko i wyłącznie na juniorkach. Na dzień dzisiejszy mamy już zaplanowany obóz. Nie mamy środków, by walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Będziemy więc grali młodzieżą, która spokojnie powinna utrzymać II ligę, a to ma procentować w rozgrywkach młodzieżowych. Będziemy chcieli zagrać w finałach mistrzostw Polski juniorek. Jednocześnie trzeba będzie jakoś przetrwać te trudne chwile klubu ŁKS. Czeka nas w przyszłym roku stulecie Łódzkiego Klubu Sportowego i trzeba za wszelką cenę ratować ten zespół, bo jest to kawałek historii tego miasta. Gdyby zabrakło siatkówki w ŁKS, byłaby to tragedia sportowa w Łodzi.Czy ktoś z zespołu odejdzie, czy zostanie utrzymany skład z poprzedniego sezonu?

Staramy się, żeby wszystkie dziewczyny zostały, nawet te, które rozpoczynają już studia. Szukamy środków, by zapewnić im jakieś minimalne stypendium. Zdeklarowały się, że chcą zostać i grac dalej w tym klubie. Wiadomo, ze jeśli dostaną jakąś dobrą ofertę z innego klubu, to nie będziemy w stanie dziewczyn zatrzymać. Rynek określi, kto u nas zostanie.

W sierpniu wyjeżdżamy na obóz do Człuchowa, później już na własnych obiektach będziemy się przygotowywać. Rozegramy jeden lub dwa turnieje, będziemy starali się również rozegrać kilka sparingów i przystąpić do rozgrywek ligowych. Mamy zapewnienia prezesów, że ta drużyna będzie funkcjonowała w obecnym kształcie i mam nadzieję, że nie są to słowa rzucana na wiatr. W tej chwili mamy okres roztrenowania. Od wtorku może ruszymy się trochę bardziej, żeby dziewczyny przez wakacje nie zapomniały o siatkówce.

Czy wiadomo już, gdzie będziecie rozgrywali spotkania ligowe?

Tu jest problem. Na dzień dzisiejszy jest problem z halą, na której miejscu ma powstać nowy stadion. Współpraca z klubem UKS SMS daje nam pewne pole manewru. Oczywiste jest, że jeśli klub nazywa się ŁKS, mimo, iż grają w nim juniorki z SMS, to powinien rozgrywać mecze na swoim obiekcie.. Dla kibiców takim miejscem związanym z klubem jest hala przy al. Unii 2, teraz są to już tereny miejskie. Nie wiemy więc, jak to będzie, ale mam nadzieje, że jeśli ruszy budowa stadionu, to dostaniemy jakiś obiekty zastępcze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved