Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ireneusz Mazur: Widać było trochę nerwowości

Ireneusz Mazur: Widać było trochę nerwowości

- Zwycięstwo jest o tyle ważne, że odnieśliśmy je przy innym "reżyserze gry" niż dotychczas. Był nim tym razem Łukasz Żygadło, spisał się dobrze i poprowadził zespół do wygranej - mówi Ireneusz Mazur.

Trener PZU AZS-u Olsztyn pozytywnie ocenił występ powracającego do drużyny po 2-tygodniowej przerwie Daniela Plińskiego . – Nie zapisał na swoim koncie żadnego bloku, ale to nic nie znaczy. Daniel grał poprawnie, wszedł do zespołu tak, jakby nie było go w nim zaledwie przez chwilę. Poprawnie grał takimi elementami jak zagrywka i atak. Co prawda sam nic nie zablokował, ale brał udział w bloku. Był na boisku od początku do końca i prezentował wysoki standard. Generalnie bardzo dobrze spisywaliśmy się w tym elemencie – komentuje boiskowe wydarzenia trener Mazur.

Długa podróż, którą odbyli nasi siatkarze, na pewno nie pozostała bez wpływu na grę. Już w tym meczu widać było trochę nerwowości, pewnych reakcji zawodników w stosunku do siebie nawzajem. To wcale nie znaczy, że w zespole coś się psuje, to jest właśnie efekt podróży, zmęczenia, niewyspania. Zawsze coś takiego występuje i dlatego też trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał następny mecz. Na pewno jesteśmy faworytami – twierdzi szkoleniowiec PZU AZS-u Olsztyn.

Łukasz Żygadło zaprezentował się dobrze, prowadził drużynę w miarę spokojnie. Inni zawodnicy starali mu się pomóc, co było widać po reakcjach na przykład Michała Winiarskiego czy Mariusza Wlazłego. To bardzo istotne dla klimatu w drużynie – dodaje Ireneusz Mazur.

Zawodnikiem meczu moim zdaniem był Michał Winiarski. Jest graczem kompletnym. Gdy w pierwszym secie był problem zaserwował asa i wygraliśmy 31:29. To świadczy o klasie zawodnika i dużych możliwościach.

źródło: Polsat Sport, wp.pl