Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > FIVB zdyskwalifikowała Kubańczyka i Dominikankę

FIVB zdyskwalifikowała Kubańczyka i Dominikankę

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) zdyskwalifikowała za doping świetnego siatkarza z Kuby, Osmany Juantorenę Portuondo i Dominikankę, Evelyn Carrerę Pichardo.

Na Kubańczyka nałożono karę dwuletniej dyskwalifikacji „za złamanie przepisów antydopingowych”. Według FIVB, Juantorena miał pozytywny wynik testu antydopingowego wykonanego podczas mistrzostw Ameryki Środkowej i Karaibów w sierpniu 2006 roku. Sprawa wyszła na jaw tuż przed rozpoczęciem MŚ w Japonii. Wówczas zdyskwalifikowano go tymczasowo. FIVB nie ujawniła nazwy niedozwolonej substancji.

Dyskwalifikacja Juantoreny skończy się 17 listopada 2008 roku, więc wyklucza jego udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.Evelyn Carrera Pichardo zdyskwalifikowano na rok, a początek kary wyznaczono na 12 czerwca 2007 roku. Podczas ubiegłorocznych MŚ w Japonii w organizmie Pichardo wykryto steryd anaboliczny clostebol. Trafił do jej organizmu w efekcie stosowania maści gojącej podrażnienia skóry, którą przepisała jej lekarka dominikańskiej ekipy Maria Josefin Cordeo.

Wówczas władze FIVB postulowały dożywotnią dyskwalifikację Cordeo, ale komisja antydopingowa federacji zawiesiła ją na cztery lata.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved