Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Sojka zasili AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Agnieszka Sojka zasili AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

fot. archiwum

Starania AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o reprezentacyjną (kadra kadetek) rozgrywającą zakończyły się sukcesem. Była siatkarka SMS-u I PZPS Sosnowiec od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy ostrowieckiego klubu.

Przed Agnieszką Sojką kolejny krok w rozwoju sportowym. Pomimo propozycji jednego z klubów z Ligi Siatkówki Kobiet, wybrała grę w 1 lidze.

 

Agnieszka Sojka urodziła się 7 maja 1991 roku w Jaworznie. Przygodę z siatkówką rozpoczęła w wieku 10 lat w MCKiS Jaworzno . Już w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce zdobyła złoty medal w kategorii dwójek oraz srebrny medal w kategorii czwórek. Po dwóch latach przeniosła się do MKS Bielsko-Biała gdzie na Mistrzostwach Polski młodziczek zdobyła 5 miejsce. Po turnieju trenerzy z Dąbrowy Górniczej zaproponowali jej grę w MMKS Dąbrowa Górnicza , z którym osiągnęła następujące sukcesy: 3 miejsce na MP Juniorek – Sulechów 2005, 5 miejsce na MP Kadetek – Biłgoraj 2005, 5 miejsce na MP Juniorek – Piła 2006 oraz awans do II ligi. 

Dwukrotnie brała udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Miliczu: 2005 rok – złoty medal (z reprezentacją woj. śląskiego) i powołanie do kadry Polski kadetek rocznika 1990; 2006 rok – srebrny medal (z woj. śląskim) i wyróżnienie w turnieju dla najlepszej rozgrywającej oraz powołanie do kadry Polski kadetek.

 

Uczestniczyła w trzech Olimpiadach Młodzieży.

 

Już w wieku 14 lat zadebiutowała w II lidze kobiet w MMKS Dąbrowa Górnicza. W roku szkolnym 2006/2007 została przyjęta do SMS I PZPS w Sosnowcu, gdzie ostatni sezon trenowała i grała z drużyną wystęująca w II lidze kobiet. W 2007 roku powoływana do 18-osobowej kadry Polski kadetek na kwalifikacje do ME.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved