Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Profesjonalizm naszych siatkarzy

LŚ: Profesjonalizm naszych siatkarzy

fot. archiwum

Występy w kadrze narodowej to nie tylko treningi, mecze z najlepszymi drużynami świata, ale także długie i męczące podróże. Boleśnie odczuli to polscy siatkarze, którzy wczoraj dotarli do Catamarki.

Zawodnicy podeszli do wyprawy do Argentyny w sposób bardzo profesjonalny – powiedział menadżer polskiego zespołu Witold Roman . – Mimo ogromnego zmęczenia trudami podróży nikt nie narzekał. Wszyscy podeszli do tego na zasadzie, że ten wyjazd trzeba po prostu przejść z jak najlepszym wynikiem. Trener Raul Lozano bardzo chwalił zawodników za mądrą i godną postawę.

 

Reprezentanci Polski przygotowują się do meczów. Catamarca trochę przypomina mi Sochaczew choć jest dwa razy większa – powiedział Witold Roman. – Hala może pomieścić około trzech tysięcy ludzi. Jest dość chłodno. Gdybym zdjął dres, to byłoby mi chyba zimno. Na dworze temperatura około 10-15 stopni. 

Hotel w którym mieszkają ekipy ma coś między polskimi jedną i dwiema gwiazdkami . Mamy dostęp do internetu w recepcji, ale trzeba raczej korzystać z własnego laptopa – powiedział Witold Roman. –Łączność więc ze światem i Polską mamy. Wydarzenia sportowe i polityczne śledzimy w miarę na bieżąco.

 

Jak już obszernie informowano zawodnicy i trenerzy polecieli z Buenos Aires do Catamarki małym samolotem wynajętym przez sponsora reprezentacji firmę Polkomtel SA . Nie wszyscy jednak zmieścili się do awionetki. Autobusem musieli jechać dwaj statystycy i przedstawiciel fundatora. Po około 15 godzinach jazdy autokarem byli na miejscu.

 

Polska ekipa jest w dziesięcioosobowym składzie. Wszyscy zawodnicy czują się dobrze, nikt nie skarży się na dolegliwości. – Zresztą będąc w takim składzie nie możemy już sobie pozwolić na kolejne osłabienia – powiedział Witold Roman.

 

W czwartej rundzie rozgrywek fazy grupowej Ligi Światowej w grupie D odbędą się jeszcze mecze ChinyBułgaria (sobota, niedziela w Chengdu). Na pewno dla faworytów nie będą to łatwe spotkania – mówi II trener naszej reprezentacji Alojzy Świderek . – Chińczycy zmobilizują się do twardej walki. Bułgarzy, podobnie jak i my, ostatnio dużo podróżowali.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved